DOLAR 31,0459 % 0.18
EURO 33,6667 % 0
STERLIN 39,3839 % 0.01
FRANG 35,2314 % 0.04
ALTIN 2.034,23 % 0,86
BITCOIN 1.609.000 -0.162
Yayınlanma Tarihi :

Başkan Orkan deprem bölgesinde

Başkan Orkan deprem bölgesinde

Türkiye’nin Güneydoğusunda etkili olan deprem felaketinin ilk günlerinden itibaren Karesililerin yardım ve imkanlarını bölgenin hizmetine sunan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, depremden etkilenen Kahramanmaraş’ta vatandaşlarla ve bölgede hizmet veren belediye ekipleriyle biraya geldi.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, depremzedelerin acılarını paylaşmak, yapılan yardım ve çalışmaları yerinde incelemek üzere deprem bölgesinde.

Belediye Başkanı Orkan, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleriyle Kaymakamlığın koordinesinde 75. Yıl Gençlik Merkezi ve Kurtdereli Spor Salonu’nda yürütülen çalışmalarla Alparslan Türkeş, Karesi AVM ve Karesi Kent Konseyi’nde başlayan yardım çalışmasının koordine çalışmasını gerçekleştirdikten sonra Kahramanmaraş’a gitti.

Burada depremzedelerle ve bölgede çalışma yürüten ekiplerle bir araya gelen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, daha sonra meydana gelen depremlerin merkez üslerinden biri olan Elbistan’a gitti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak bir dönem Balıkesir’e hizmet eden Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile bir araya gelen Orkan, depremden kurtulanlar için geçmiş olsun ve yaşamını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti.

Orkan ve Gürbüz daha sonra depremde enkaz altında kalan ve 133’ncü saatte kurtarılan Melisa Ülkü’yü ziyaret ederek, acil şifalar diledi.

EKİPLERLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Dinçer Orkan, bölgede görev yapan Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin ekipleriyle bir araya gelerek kolaylıklar diledi. Orkan, “Zaman, bir ve beraber olma, birbirimize sahip çıkma zamanı. Elbistan Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz ile bir araya geldik. Ardından bölgede görev yapan Karesi ve Altıeylül Belediyelerimizin ekipleriyle buluştuk.

Karesi Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerimiz burada gece gündüz demeden Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz için çalışıyorlar. Rabbim bölgede görev yapan tüm görevlilerimizin yardımcısı olsun. Bu zor günleri hep birlikte atlatacak deprem bölgesini yeniden ayağa kaldıracağız. Asrın felaketinin yaralarını sarmak için Karesili hemşehrilerimizin de desteğiyle ilk günden bu yana elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Tüm hemşehrilerimizden Allah razı olsun” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP