Başsavcı Akın’dan avukatlara jest

0
94

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Baro Başkanı Erol Kayabay’ı ziyaretinde avukatlara adliyede yaşadığı sorunların çözüleceği müjdesini verdi. Başsavcı Akın, Adliye Avukat girişindeki x-ray cihazı uygulamasının sonlandırılacağını, hakim-savcı yemekhanesinin avukatlar tarafından da kullanılacağını söyledi.

Balıkesir’de görevine kısa bir süre önce başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Baro Başkanı Erol Kayabay ve Başkanlık Divanı üyelerini ziyaret etti.

Başsavcı Akın, avukatların adliyede yaşadıkları sıkıntıları giderecek açıklama yaptı. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Baro Başkanı Erol Kayabay, “Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Baromuzu ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdi. Başkanlık Divanı üyelerimizin de hazır bulunduğu görüşmede Balıkesir Adliyesi avukat girişindeki x-ray cihazı uygulamasının sonlandırılması, hakim-savcı yemekhanesinin avukatlar tarafından kullanımı konusunda anlaşmaya varıldı. Başsavcımız tarafından Adliye kantin ve çay ocağının da yakın zaman içerisinde yeniden hizmete açılacağı bilgisi verildi” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here