DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

Bigadiç’te çalışmaları inceledi

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Bigadiç’te çalışmaları inceledi. Uygur, Termal Uygulama Oteli’nin yapılacağı alanı gezdi, Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Uygur, Belediye Başkanı İsmail Avcu ile birlikte Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binası inşaatı, Atatürk Caddesindeki altyapı çalışmaları, yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Alışveriş Merkezinde çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Belgin Uygur, Balıkesir programına Gara bölgesinde şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Ümit Gıcır’ın Bahçelievler Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret ederek başladı. Uygur, şehidin annesi Sülbiye hanım, babası Musa bey ve ablası Gönül hanım ile birlikte şehidi dualarla yad etti.

BİGADİÇ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNE ZİYARET

Ak Parti Bigadiç İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile birlikte Süt Üreticileri Birliği’nin Süt Ürünleri İşleme Tesisi’ni ziyaret eden Milletvekili Uygur, Başkan Yardımcısı Hüseyin Karanfil ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte tesisi gezdi.

Uygur, “Doğal ve katkısız süt, peynir ve yoğurt üretimi yapan Birliğimiz çevre il ve ilçelere de ürünlerini ulaştırıyor. Süt Üreticileri Birliği alanı içerisinde yer alan tekstil firmasını da ziyaret ederek emekçi kardeşlerimizle selamlaştık. Süt Üreticileri Birliği yönetiminden çalışmalarla ilgili bilgi alarak, istişarede bulunduk. Birliğimize ve çiftçilerimize işlerinde bereket ve kolaylıklar diliyor, bizleri nezaketle ağırlayan Süt Üreticileri Birlik yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Uygur, Bigadiç’e kazandırdığı Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak yapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Uygur, “İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık ve Okul Müdürümüz Kamil Kaynaş ile birlikte alanı dolaşarak çalışmalar hakkında istişarede bulunduk. Termal Uygulama Otelinin inşaat alanında yer alan yüksek gerilim hattının deplasesi çalışmalarını da yerinde inceledik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Yüksek Gerilim Hattının deplase çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiştir.

Bigadiç Belediye Başkanımız İsmail Avcu’nun destekleri ve katkılarıyla, en kısa sürede çalışmaların sonuçlanması hususunu yakından takip ediyoruz. Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret ederek Okul Müdürü Kamil Kaynaş ile Termal Uygulama Oteli’nin Lisemize bağlı olarak açılması ve yapılacak çalışmalarla ilgili istişarede bulunduk” dedi.

Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binasının İnşaatında İncelemelerde bulunan Milletvekili Uygur; “Tamamlandığında şehrimize ve bölgemize çok önemli sağlık hizmetlerinde bulunacak olan Merkez, termal su ve son teknoloji tıbbi aletlerle bir çok hastalığa şifa kaynağı olacak” dedi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP