Bigadiç’te ‘Et ve Süt Festivali’ne yoğun ilgi

0
102

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Bigadiç Et ve Süt Festivali’ne katıldı.

Bigadiç Cevizli Mevkiinde bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen festival, yapılan halk oyunu gösterileri, düzenlenen yarışmalarla adeta şölene dönüştü.

Festivale katılan kadınların Anneler Gününü de kutlayan Vali Şıldak, düzenlenen yemek yarışmaları ile en güzel buzağı, en güzel koç, en güzel kuzu ve en güzel oğlak kategorilerinde derece alan yarışmacılara ödüllerini verdi.

Festivale Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, İsmail Ok ve Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Alteylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hizmetin yürütülmesinde uyum, ahenk, iş birliği, karşılıklı anlayış ve hoşgörünün önemine vurgu yapan Vali Şıldak, İlin Valisi olarak Bigadiç’le ilgili her zaman pozitif şeyler hissettiğini söyledi.

“BİGADİÇ ET VE SÜT ÜRETİMİYLE İLİMİZE BÜYÜK GÜÇ KATIYOR”

Vali Şıldak, “Böyle güzel birliktelikler insanları bir araya getiriyor ve o bölgenin gelişimine katkı sağlıyor. Bigadiç ilçemiz et ve süt üretimiyle ilimize de büyük güç katıyor.  Balıkesir aslında uyumun ve huzurun şehridir. Balıkesir koordinasyonun güçlü olduğu, devlet hizmetlerinin en üst seviyede icraya kavuştuğu bir vilayet.

Bunları söylemekten de büyük gurur duyuyorum. Bigadiç’te bu koordinasyon içerisinde neler yapılmış, bunlardan bahsetmek istiyorum. Hidroterapi Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası, İmam Hatip Ortaokulu, Işıklar Ortaokulu, Özel Eğitim Okulu, Kızılay Anaokulu ve Dört Eylül İlkokulu, büyük bir proje olan Adalı Barajı, birinci etap TOKİ konutları. Bütün bunlar hükümetimizin, devlet bütçemizin sağladığı imkanlarla burada gerçekleştirilen büyük yatırımlar. Her biri özel projeler. Şu anda devam eden Termal Uygulama Oteli, İlyaslar Sulama Projesi, İskele İlkokulu, Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu, ikinci etap TOKİ konutlarıyla hizmet kervanının sürekliliğinde Bigadiç’in hizmet almaya devam ettiğini görüyoruz. Hükümet Konağı ve Çağıș İlkokulu başlayacak olan yatırımlar arasında yer alıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here