Bisikletçilerden Onar’a ziyaret

0
186

Balıkesir Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’ı ziyaret etti. Balıkesir Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu Başkanı Ayhan Kaynak, amaçlarının Balıkesir’de bisiklet kültürünü oluşturmak olduğunu söyledi.

Kaynak, “Gelişmiş toplumlarda hayatin içinde olan ve iklim koşulları açısından da uygun olan kentimizde ulaşım aracı olarak kullanıldığı gibi spor aracı olarak kullanılan bisiklet kültürünü de Balıkesir’de yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Balıkesir Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubunun Karesi İlçe Bisiklet Antrenörü Gürcan Atılmaz ise; geçtiğimiz günlerde tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Turu Ayvalık ve Akçay-Eceabat etabı sırasında yol güvenliği, yarışçıların güvenliği, parkur güvenliği açısından çok büyük bir özveri göstererek, hatasız bir şekilde Ayvalık finişinin yapılması ve Çanakkale sınırına kadar starttan sonra yarışın tamamlanması konusunda İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde tüm teşkilata  teşekkür etti.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, bisikletin sağlık açısından çok önemli bir araç olduğunu, trafik sorununun kullanıcı çoğaldıkça rahatlayabileceği konusunda çalışmaları destekleyici şekilde bisikletçilere hak verdiğini söyledi.

Şehirdeki bisiklet yollarının geliştirilebilmesi için çalışmalara katkı sağlamaktan memnuniyet duyacağını belirten Onar, kendisinin de farkındalık sürüşlerine katılabileceğini söyledi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here