Bu kahvenin 40 değil, 50 yıl hatırı var

0
323

Çarşı merkezinde faaliyet gösteren Güneş Çay Ocağını işleten Sedat Güneş, müşterilerine kahvenin yanında 10 çeşit ikramdan birini ücretsiz olarak sunuyor.

Baba mesleğini 25 yıldır sürdüren Sedat Güneş, kahve işinin keyif işi olduğunu söyledi. Kahve kültürünün Osmanlı döneminden geldiğini, kahvenin keyifli anlarda içildiğini anlatan Güneş, Çay Ocağına gelen misafirlere keyifli, lezzetli kahve içmeleri için çalıştığını söyledi.

Toptan kahve almadığını, kahvesinin güzelliğinin, lezzetinin 100 gram kahve aldığını, bittiğinde yeniden 100 gram kahve aldığını anlatan Güneş, “Kahveyi iki kez arıtılmış yapıyorum. Kahvenin yanında da her gün lokum, şeker, çikolata, kabak tatlısı gibi 10 değişik sunumla ikramda bulunuyorum. Ayrıca kahveyi değişik süsler ve görseller eşliğinde ikram ediyorum” dedi.

“KAHVEYİ KEYİFLE İÇİN”

“Kahve, kahvedir. Kahvenin, çikolatalısı, çileklisi olmaz” sözleri ile konuşmasını sürdüren Güneş, servis yaparken o anki ruh haline göre ikramda bulunduğunu belirtti.

Hizmet sektörünün zor olduğunu, işinden keyif aldığını anlatan Güneş, Çay Ocağında üstünde Atatürk’ün resminin ve imzasının olduğu kahve fincanı ve tabağının olduğunu ifade ederek, “Fincana baktığınızda üstünde Atatürk’ün resmi ve imzası yoksa kahve acıdır” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here