Yayınlanma Tarihi :

Çarşamba mesaisi Gürespor’un: 81-71

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 25. Hafta karşılaşmasında konuk ettiği Yalova VIP’i 81-71 mağlup etti. Körfezin Melekleri’nde 31 sayıya imza atan Breanna Marquice Richardson, galibiyette önemli rol oynarken, Zilan Gülsüm ve Yağmur Öztürk de 3’er üçlükle arkadaşlarının işini kolaylaştırdı.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma, Breanna Marquice Richardson ile Olena Stashchuk’un karşılıklı sayılarıyla start aldı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğüne konuk takımda aynı şekilde yanıt veren isim yine Olena Stashchuk oldu. Deniz Şanlı ve Aslı Sevinç’in sayıları skoru 9-7 yaptı. Nilay Aydoğan’ın üçlüğünün ardından Olena Stashchuk’un sayıları, Yalova VIP’i 9-13 üstünlüğe taşıdı.

Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle farkı 1’e düşüren Körfezin Melekleri, Revaziye Gönül Dönmez ve Breanna Marquice Richardson’ın da skor yüküne ortak olmasıyla, konuk ekibin Ebru Torun, Rana Derin ve Sümeyya Özcan’ın sayılarıyla  farkı yeniden açmasına izin vermedi. Yasemin Güneş ve Yağmur Öztürk’ün isabetli atışlarıyla 22-22 eşitliği sağlayan Edremit ekibi, Breanna Marquice Richardson’ın sayılarıyla sona eren ilk çeyreği 26-23 önde tamamladı.

BİR O TARAFA, BİR BU TARAFA

İkinci periyota Sümeyya Özcan’ın sayısıyla başlayan Yalova VIP, Melike Yalçınkaya Bingül’ün atışıyla 26-27 öne geçti. Revaziye Gönül Dönmez’in isabetli atışına Melike Yalçınkaya Bingül, turnikeyle yanıt verdi. Yağmur Öztürk’ün üçlüğü ve Breanna Marquice Richardson’ın atışı, Körfezin Melekleri’nin devrenin son 5 dakikasına 33-31 önde girmesini sağladı.

Yalova VIP, Canan Karsavran’ın üçlüğüyle 33-34 öne geçti. Deniz Şanlı, 03:13’te isabet bulan üçlüğüyle skoru 37-36 yaptı. Bir üçlük de Melike Yalçınkaya Büngül’den geldi ve skor, 37-39 oldu. Olena Stashchuk’un kullandığı serbest atışlar, farkı 4’e çıkardı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğü ilk devrenin skorunu 40-41 olarak belirledi.

GÜRESPOR, FARKI 7’YE ÇIKARDI

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, üçüncü çeyreğe etkili başlayan Breanna Marquice Richardson’un üst üste isabet bulan atışlarıyla 06:35’te skoru 51-46 yaptı. Yağmur Öztürk’ün üçlüğü 04:26’da farkı, 7’ye çıkardı. Canan Karsavran’ın üçlüğüne Yasemin Güneş karşılık verdi ve fark korundu. Melike Yalçınkaya Bingül ve Olena Stashchuk’un kazandırdığı sayılarla skor, 59-56 oldu. Revaziye Gönül Dönmez’in sayıları, Balıkesir temsilcisinin son çeyreğe 65-58 önde girmesini sağladı.

Edremit ekibinin sayı üretmekte zorlandığı final periyotunun başında Ebru Torun ve Olena Stashchuk’un sayıları farkı 3’e düşürdü. Revaziye Gönül Dönmez’in sayısına Dilek Topdemir,serbest atışlarla cevap verdi. Breanna Marquice Richardson, Revaziye Gönül Dönmez ve Aslı Sevinç’in sayıları skoru 72-64’e taşıdı.

Konuk ekibin Melike Yalçınkaya Bingül ve Canan Karsavran ile gösterdiği farkı eritme çabasını Revaziye Gönül Dönmez ve Breanna Marquice Richardson ile kıran Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Zilan Gülsüm ve Yağmur Öztürk’ün sayılarıyla son bulan maçı 81-71 kazandı.

Bu sonuçla sezonun 17’nci galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, puanını 40’a yükselterek, dördüncü sıradaki yerini korudu. Altı haftalık galibiyet serisi Edremit’te sona eren Yalova VIP ise haftayı 39 puanla beşinci sırada tamamladı.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP