DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi :

CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: Cumhuriyet bize gazilerimizin armağanı

CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: Cumhuriyet bize gazilerimizin armağanı

CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı, yayınladığı mesajla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Sarı, “Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyet, yüce milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Sarı, “Cumhuriyet, Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulmuş büyük bir eserdir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyet, yüce milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır.

Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda medeniyet değerlerinden aldığı ilham ve benimsediği evrensel ilkelerle uygar gelişmiş bir ülke olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde birbirimizi kucaklayarak hep beraber çok çalışmalıyız bunu başaracak güç ve kudretimiz vardır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Cumhuriyetimiz, aziz milletimizin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama arzusunun ortaya çıkardığı en önemli eserdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP