DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.119.5891.319

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: Büyükşehir’e açtığımız davayı kazandık

Yayınlanma Tarihi :
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: Büyükşehir’e açtığımız davayı kazandık

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 2019 yılını denetlemek için 2020 yılında kurulan Denetim Komisyonu üye sayısıyla ilgili açtıkları davayı kazandıklarını açıkladı.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, parti binasında yaptığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin yargı kararına rağmen kenti hukuksuza yönetmeye devam ettiğini ileri sürdü.

Sarı, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin geçen yıl kurduğu denetim komisyonu üye sayısıyla ilgili açmış olduğumuz bir dava vardı. Bu davada Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsiliyet hakkına el konulduğuyla ilgili bir itirazımız olmuştu. Hesaplanan yöntemin yanlış olduğu, kurulan beş kişilik komisyonda CHP’den iki temsilci olması yönünde bir itiraz davası açmıştık. İlk açtığımız davayı kazandık. Sonra dava bir üst mahkemeye gitti. Bu davada da CHP’nin haklı olduğu onandı. O zaman da Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın hukuksal bir hata yaptığını dile getirmiştik. Bu iddiamızı da mahkeme heyeti bunu kesinleştirmiştir.

Biz arzu ediyoruz; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı hukuka uygun şekilde, kendi çıkarlarımıza, beklentilerimize, hayallerimize göre değil yasal sorumlulukla yönetilmesi gerekiyor.  Bu kazanılan davanın sonucunda Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı denetim komisyonunun yanlış kurulduğu, bu komisyonun iptal edilmesi gerektiğine vurgulayan kararı açıklamış ve bizde mahkeme kararını uygulaması için yazıyla başvuru yaptık. Bize geri dönüş olarak; bu komisyon kuruldu, süre geçti, olan oldu, biten bitti” şeklinde cevap geldi. Mahkeme kararı açık ve net, yoruma gerek yok.  O zaman Büyükşehir Belediyesi yine istediği gibi komisyonları kursun, hiç muhalefeti de almasın. Biz dava açalım mahkeme bu kararı iptal etsin. Sonra yine “Ne yapalım yanlış ama o geçen sene” denilsin. Hukuksal almış oldukları kararda yine mahkeme kararını tanımayarak hukuksuzluklarına devam ediyorlar. Ben bilirim yönetim anlayışı kenti yönetiyor” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP