DOLAR27,1626% 0.14
EURO28,9074% 0
STERLIN33,2934% -0.17
FRANG29,9753% -0.03
ALTIN1.681,98% 0,44
BITCOIN726.091-0.098

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: Erdek’te sancılı seçimi kazandık

Yayınlanma Tarihi :

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, parti binasında ilçe başkanlarıyla birlikte düzenlediği toplantıda Erdek’te Millet İttifakı adayı CHP’li Burhan Karışık’ın Belediye Başkanlığını kazandığı seçimlere CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekillerinin salona alınmamasına tepki gösterdi. Sarı, “Yasa açık ortada iken; İlçe Emniyet Müdürü tarafından seçimlerin yapıldığı salona alınmadık. Bütün manipülasyon ve ahlaksız tekliflere rağmen seçimi kazandık” dedi.

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, ilçe başkanlarıyla birlikte düzenlediği toplantıda Erdek’te önceki gün yapılan ve yeni belediye başkanının seçildiği meclis toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcıları ile milletvekillerinin alınmamasını ve dokunulmazlığı olan milletvekillerine polisin müdahalesini eleştirdi.

Erdek’te yaşananları anlatan CHP İl Başkanı Sarı, “Erdek halkının seçtiği Belediye Meclisinin yapacağı seçim ahlaksız teklifler ile manipüle edilmeye çalışıldı. Bütün manipülasyonlar ve ahlaksız tekliflere rağmen dimdik duran belediye meclis üyelerimiz ve İYİ Partili belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural’a da duruşundan dolayı teşekkür ediyorum. Kuva-yi Milliye kentinin ruhunu anlayamayanlar yaptıkları baskılara rağmen kaybettiler” dedi.

“İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MÜDAHALE ETTİ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, spor salonunda yapılan belediye meclis üyelerinin katıldığı seçimi 2 bin kişi izleyebilecek durumda iken İlçe Emniyet Müdürünün CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekillerine müdahale ettiğini ileri sürdü.

Sarı, “Belediye Meclis toplantıları yasa gereği halka açık yapılır ve herkes izleyebilir. Zalimin zulmü varsa mazlumun da ahı vardır, son gülen iyi güler. İlçe Emniyet Müdürü yasak kararını Kaymakamlığın verdiğini söyledi. Bize göre İlçe Kaymakamı ve Emniyet Müdürünün halkta saygınlığı kalmamıştır. Dokunulmazlığı olan milletvekillerine müdahale eden İlçe Emniyet Müdürünü gördük. Yaşadığımız sonuç bizde üzüntü yarattı. Tüm bunlar olurken, milletvekillerimize müdahale edilirken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın olayları kahkaha ile izlediği görüntüleri sosyal medyaya düştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın il başkanlığımızdan, milletvekillerimizden ve Genel Başkan Yardımcılarımızdan özür dilemesini bekliyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Erdek Kaymakamının seçimden bir gün önce CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekiline sözlü olarak seçimlerin kapalı yapılmasını teklif ettiğini belirterek, “Yasaya rağmen bu teklifin hiçbir önemi yoktur” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP