DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.119.5891.319

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: Ekonomik buhranda vatandaş yaşam mücadelesi veriyor

Yayınlanma Tarihi :
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: Ekonomik buhranda vatandaş yaşam mücadelesi veriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Malatya ve Adıyaman’a gidiyor. ‘CHP Ekonomi Otobüsü” adı verilen otobüsle Türkiye’yi gezen CHP Ekonomi Masası heyeti bugün Malatya’da yarın da Adıyaman’da ziyaretler gerçekleştirip sanayici, esnaf ve çiftçinin sorunlarını dinleyecek.

Aralarında Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinin de yer aldığı CHP Ekonomi Masası heyeti, Türkiye gezisine Malatya ve Adıyaman ile devam ediyor. Heyet bugün Malatya’da yarın da Adıyaman’da ziyaretler gerçekleştirecek. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın ve Veli Ağbaba, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Abdurrahman Tutdere, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İzmir Milletvekili Bedri Serter’den oluşan CHP Ekonomi Masası üyeleri Malatya’da iş dünyası, esnaf ve çiftçi temsilcileri ile buluşup esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Türkiye’nin ekonomik buhran yaşadığını, vatandaşların pandemi ve ekonomik buhranla mücadele ederek yaşam savaşı verdiğini söyledi. CHP’nin halkın sorunlarını çözmeye odaklandığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Akın, şu değerlendirmelerde bulundu: “Malatya’da ve Adıyaman’da Esnaf Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, MÜSİAD, Muhasebeciler Odası ziyaretler gerçekleştirip, ekonomik buhranda ve pandemi sürecinde çok ciddi sorunlar yaşayan esnafı, çiftçiyi ilk ağızdan dinleyip sorunlarına çözüm önerilerimizi anlatacağız.

Yapılan ziyaretlerde ekonomi ile ilgili değerlendirmeler yapılıp partimizin krizden çıkış yollarını aktaracağız. Türkiye’nin sorunlarını ele alıp bu sorunlardan nasıl kurtulacağımıza dair yol haritası belirliyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da esnafın, çiftçinin, emekçinin, sanayicinin ve vatandaşlarımızın yanında olup, çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP