DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN751.6870.872

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: Marmara Denizi can çekişiyor

Yayınlanma Tarihi :
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: Marmara Denizi can çekişiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Marmara Denizi’nin can çekiştiğini söyledi. Akın, “Denizde tek bir canlı kalmamasını bekleyemeyiz. Marmara Denizi için derhal harekete geçilmeli. Doğa imdat çağrısında bulunuyor. Kimse seyirci kalamaz. Bu sorunu Meclis’e taşıyacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Marmara Denizi’nde yaşanan deniz salyası diğer adıyla müsilaj sorununu değerlendirdi.

“SULARIMIZIN KİRLİLİĞİ BUGÜNÜN SORUNU DEĞİL”

Akın, “Sularımızdaki kirlilik bugünün sorunu değil. Yıllardır süregelen bu kirliliğe Cumhuriyet Halk Partisi olarak defalarca dikkat çektik. Marmara Denizi’nin kirliliği dönüşü olmayan bir yola girdiyse bu soruna artık siyaset üstü bakıp her türlü girişimde bulunulmalıdır. Doğa imdat çağrısında bulunuyor. Kimse seyirci kalamaz. Bu sorunu Meclis’e taşıyacağız. Gereken hassasiyeti başta Marmara Denizi çevresinde olan illerin milletvekilleri tarafından gösterileceğine inanıyorum” diye konuştu.

“TURİZM VE BALIKÇILIK TEHLİKEDE”

Marmara Denizi’ndeki kirliliğin başta balıkçık ve turizm olmak üzere bir çok sektörü olumsuz etkilediğine dikkat çeken Akın, uzmanların Marmara Denizi’nde ekonomik değeri olan 124 balık türünün yok olduğu uyarılarını hatırlattı.

Milletvekili Akın, “Bu turizm sezonunda denize girilememesi tehdidi turizmcileri endişelendiriyor. Balıkçılar ağlarından deniz salyası temizliyor. Yapılan iyi niyetli temizleme girişimleri yetersiz kalıyor. Kalıcı bir çözüm bulunması için iktidarın da ivedi olarak harekete geçmesi gerekiyor” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM YAP