DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.6130.956

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Zonguldak’ta sorunları dinliyor

Yayınlanma Tarihi :

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, başkanlığında milletvekilleri ve parti meclisi üyelerinden oluşan heyet Zonguldak’ta incelemeler yaptı.

CHP heyeti kara elmas taşkömürünün başkentinde madenciler olmak üzere esnaf, çiftçi, sendikalar, meslek örgütleri, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşlarını dinleyecek, sorunları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletecek.

CHP heyeti, Zonguldak ziyaretlerine başlamadan önce İsmet İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Bugün milletvekilli arkadaşlarım ile birlikte vatan topraklarımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin gönlünde hiçbir zaman yeri değişmeyecek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyeti kurduktan sonra ilan ettiği birinci il olan Zonguldak’tayız. Zonguldak Cumhuriyet kentidir ve öyle kalacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimse Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına hesaplaşma içinde olmasın. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah ve kader arkadaşı İsmet İnönü’nün adını taşıyan bu parkta Sahil Projesi kapsamında yapılan düzenlemeler ile Cumhuriyet’in kurucu kadrolarıyla hesaplaşmaya girişmek, Cumhuriyet şehri Zonguldaklıların kalbindeki Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü ve Cumhuriyet kahramanlarının yerini asla silemez. Bugün Türkiye’nin herhangi bir yerinde Zonguldak’ı sorsanız size vereceği cevap Kara elmas olacaktır” dedi.

Akın, başkanlığındaki CHP Heyeti Zonguldak’taki işsizlik, yoksulluk ve mağduriyetleri halkın ağzından dinledi. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen heyet üyeleri çözüm önerilerini vatandaşlarla paylaştı. (Haber Merkezi)

YORUM YAP