DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653
Yayınlanma Tarihi :

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Enkazın altında kaldılar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Enkazın altında kaldılar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Ahmet Akın, ülkeyi yasa boğan deprem felaketinde iktidarın enkazın altına kaldığını iddia etti. Akın, “Üç kez fay yasası çıkıyor dediler fay yasası nerede? Balıkesir’in deprem master planı hazır mı? Yapı stoku çalışması var mı?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, deprem felaketinin ardından partisinin il başkanlığında düzenlediği toplantıda iktidarı eleştirdi.

Milletvekili Akın, “Depremin hemen ardından 110 milletvekilimizle bölgeye gittik. Genel Merkezimizde Afet İletişim Merkezimizi kurduk, 70 telefon hattına gelen bilgileri AFAD ve ilgili kurumlarla paylaştık. Deprem felaketinin sorumluluğunu kadere bağlamak doğru mu? Peygamberimiz önce tedbir diyor. 20 yıldır kulağının üzerine yatan iktidar var. Bu felaketten iktidar sorumludur. AKP hükümetinin görmezden geldiği raporlar var. Meclisin raporları, Devlet Planlama Teşkilatının raporları, Sayıştay’ın raporları var ama hiç biri dikkate alınmadı. Üç kez fay yasası çıkıyor dediler, nerede fay yasası. On binlerce vatandaşın ölmesine, yüz binlerce vatandaşın yaralanmasına neden olan plansızlık ve koordinasyonsuzluk. Sosyal medyaya erişimi engellediler, bu bir insanlık suçudur. Ekonomiyi batıranlar bu enkazın altında kaldı” dedi.

Balıkesir’de 20 diri fay hattının yakın zamanda deprem yaratabileceğinin bildirildiğine dikkat çeken Ahmet Akın, “Balıkesir için depreme hazırlıksızız. Balıkesir için deprem master planı hazırlanmış mıdır? Yapı stoğu çalışması var mı? Toplanma alanları ile ilgili çalışma var mı? Altyapılar için afet riski belirlendi mi? Bugüne kadar toplanan 700 milyar lira deprem vergisinden Balıkesir’e ne kadar harcandı? Çok az süre sonra iktidara geldiğimizde taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP