DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.951.430 0.813
Yayınlanma Tarihi :

CHP Milletvekili aday adayı Sarı: Yoksul çocukların eğitim hakkı ellerinden alındı

CHP Milletvekili aday adayı Sarı: Yoksul çocukların eğitim hakkı ellerinden alındı

CHP Balıkesir Milletvekili aday adayı Serkan Sarı, yoksulluk nedeniyle bir milyona yakın öğrencinin okulu bırakıp çalışmak zorunda bırakıldığına dikkat çekti. Sarı, “Dar gelirli ailelerin çocuklarının nitelikli eğitim olanakları ellerinden alındı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili aday adayı Serkan Sarı, partisinin Yoksulluk Dayanışma Ofisi’nin açıkladığı sonuçları değerlendirdi.

Ekonomik krizden dolayı bir milyona yakın öğrencinin okulunu bırakıp çalışmaya başladığını belirten Sarı, “İktidarı boyunca eğitim politikalarını sürekli değiştiren AKP, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı deneme tahtasına çevirdi. Cumhuriyetin kurduğu eğitim kurumlarının içini boşalttı. Dar gelirli ailelerin çocuklarının nitelikli eğitim olanaklarını ellerinden aldı. Eğitimin niteliğindeki düşüş, öğrencilerin ve velilerin daha iyi bir gelecek hayallerini boşa çıkardı” dedi.

“HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ EĞİTİMSİSTEMİ DIŞINDA BIRAKILMAYACAK”

İyi ve kaliteli eğitimin, dar bir azınlığın ayrıcalığı haline geldiğini kaydeden Sarı, sözlerine şöyle devam etti: “Öğrenciler, yozlaşmış eğitim sisteminin ve işsizliğin birer kurbanı haline getiriliyor. Tüm çocuklarımız için eğitim hakkıdır. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanacak, hiçbir çocuğumuz eğitim sistemi dışında bırakılmayacak, bu amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olanaklar sağlanacaktır. 16 yaşından küçük çocukların çalışma yaşamı yerine eğitime yönlendirilmesi ve çocuk emeğinin sömürülmesinin önüne geçilmesi hedefimizdir.” Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP