DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

CHP Milletvekili Doktor Şahin: Ak Parti kongreleri vaka artışını tetikledi

Yayınlanma Tarihi :

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir’de görülen korona virüs vaka sayılarındaki artışın Ak Parti kongreleri olduğunu iddia etti. Şahin, “Bu zamana kadar Covid ile mücadelede başarılı bir sınav veren Balıkesir’de dahi özellikle Ak Parti’nin 10 Şubat’ta düzenlediği il kongresi sonrasında geçen 14 günlük sürede vaka sayılarında ciddi artış gözlemlendi. Öğrencilerimiz eğitimlerinden uzak kalmışken, esnafımız aylardır kan ağlarken, birçoğu dükkanını kapatıp gitmişken, kalanları ise normalleşme müjdesi beklerken, mevcut iktidarın bu ayrımcı, imtiyazlı ve bilimsellikten uzak anlayışını kabul etmek mümkün değil” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin,  Balıkesir’de Covid-19 vakalarının bu hafta başından itibaren belirgin şekilde yükselmesinin ardından, hemşerilerine uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre Balıkesir’de bu hafta başında vakaların belirgin bir şekilde artış gösterdiğini vurgulayan Milletvekili Şahin, “Geçtiğimiz aylarda Balıkesir genelinde Covid-19 vakalarında önemli oranda düşüşe tanık olmuştuk. Fakat bugün geldiğimiz noktada Marmara Bölgesinde en çok Covid hasta sayısı artışının yaşandığı illerin arasında Balıkesir’i görmekteyiz. Bakanlık verilerine göre Balıkesir’de 100 bin kişiden 92.40’ı Covid enfeksiyonuna yakalanırken, bu oranın İstanbul, Ankara ve İzmir’den dahi çok daha fazla olduğunu görüyoruz. İllerdeki vaka artış sayılarına göre normalleşme sürecinin 15 Mart itibariyle başlayacağı düşünüldüğünde Balıkesir’de bu süreç Mayıs ayını hatta Ramazan Bayramı sonrasını bulabilecek” dedi.

DOLU SALONLARDA YAPILAN AK PARTİ KONGRELERİNİ ELEŞTİRDİ

Ak Parti’nin gerek Türkiye genelinde gerekse Balıkesir’de tamamen dolu salonlarda düzenlediği parti kongrelerini de eleştiren CHP Balıkesir Milletvekili Şahin, “Mevcut iktidarın partisinin hınca hınç salonlarda kongreler düzenlemesi ve Sağlık Bakanının dahi bizzat katılım sağladığı kalabalık cenaze törenleri, bakanlığın dahi kılavuz ya da tedbirleri önemsemediğinin en büyük göstergesi. Çok değerli Bilim Kurulu üyelerimiz bu manzaralar hakkında açıkçası ne düşünüyorlar ben çok merak ediyorum.

Bu zamana kadar Covid ile mücadelede başarılı bir sınav veren Balıkesir’de dahi özellikle Ak Parti’nin 10 Şubatta düzenlediği il kongresi sonrasında geçen 14 günlük sürede vaka sayılarında ciddi artış gözlemlendi. Öğrencilerimizin eğitimlerinden uzak kalmışken, esnafımız aylardır kan ağlarken, birçoğu dükkanını kapatıp gitmişken, kalanları ise normalleşme müjdesi beklerken, mevcut iktidarın bu ayrımcı, imtiyazlı ve bilimsellikten uzak anlayışını kabul etmek mümkün değil.

Ak Partiliyi toplumdan farklı kılan şey nedir? Tüm vatandaşlarımız bunun cevabını bekliyor. Dünya genelinde Covid vakaları açısından kara bulutların dağılmaya başladığı ve günlük vakaların dünya genelinde 800 binlerden 300 binlere düştüğü bir dönemde, tünelin ucu gözükmüşken mevcut iktidar mensuplarını da tüm tedbirlere uymaya davet ediyoruz. Balıkesirli hemşerilerimi de en azından önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde aile içi görüşmelere ara vermeye, kapalı ve kalabalık ortamlardan uzaklaşmaya ve tüm tedbirleri eksiksiz uygulamaya çağırıyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM YAP