DOLAR27,1626% 0.14
EURO28,9074% 0
STERLIN33,2934% -0.17
FRANG29,9753% -0.03
ALTIN1.681,98% 0,44
BITCOIN726.091-0.098

Çocuklar, yaşayarak öğreniyor

Yayınlanma Tarihi :

Bahçelievler Mahallesinde faaliyet gösteren Özel Mini Kulüp Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı tahta oyuncak, ahşap kuş evi, tuval üzerine resim çalışmalarından oluşan sergiyi Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı açtı.

Bahçelievler Mahallesinde faaliyet gösteren Özel Mini Kulüp Anaokulu 3-6 yaş çocuklara uzman kadrosuyla eğitim veriyor. Nurettin Asar’ın sahibi olduğu Mini Kulüp Anaokulu öğrencileri, Balıkesir Valiliği’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Koordinatörlüğünde başlattığı Başarıyı İzleme, Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında okulda açılan Ahşap Atölyesinde tahta oyuncaklar, ahşap kuş evi, tuval üzerine resim gibi çalışmalar yaptı.

Okul Müdürü Şahinur Kılıç, “Sergide yer alan ürünler velilerin ve vatandaşların beğenisine sunuldu. Çocukların ürettiği ürünleri veliler satın aldı. Elde edilecek gelir Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir Şubesine bağışlanacak. Çocuklarımız, bu konuda bizimle aynı şartlarda olmayan arkadaşlarımıza destek olmak istiyoruz mesajı verdi. Ayrıca çocuklarımız bir dönem boyunca bu tür etkinlikleri keyif alarak yaptı. Çocuklarımız, yardımlaşmanın anlam ve değerini yaparak yaşayarak öğrendi. Okul yönetimi olarak bu tür etkinliklerle çocukların daha duyarlı, daha bilinçli olmalarını istiyoruz” dedi.

Sergi açılışını Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı yaptı. Avcı, sergiyi gezerek, eserler hakkında bilgi aldı. Cengiz GÜNER

YORUM YAP