Yayınlanma Tarihi :

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörle mücadelede ilk safta yer alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi marjında düzenlenen Brüksel Forumu etkinliğinin “İstikrara Katkı” başlıklı oturumuna gönderdiği video mesajda, “Türkiye, dinamik ekonomisi, güçlü savunma sanayisi, ilkeli dış politikası ve müttefikleriyle iş birliği içinde, küresel barış, refah ve istikrarın tesisine yardımcı olmayı sürdürecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi marjında düzenlenen Brüksel Forumu etkinliğinin “İstikrara Katkı” başlıklı oturumuna video mesaj gönderdi.

Dünyanın asimetrik tehditlerle yüzleştiği sancılı bir dönemde düzenlenen sempozyumun tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teknolojik gelişmeler, demografik baskılar, iklim değişikliği, terör, düzensiz göç ve Koronavirüs salgınının, yeni sınamaları beraberine getirdiğine işaret etti.

Bu durumun zorunlu olarak güvenlik ve istikrara dair bakışı da etkilediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuların bütüncül bir vizyonla ele alınması gerektiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP