DOLAR28,9531% 0.05
EURO31,3820% 0.02
STERLIN36,6164% 0.02
FRANG33,1917% 0.13
ALTIN1.888,18% 0,19
BITCOIN1.217.4195.19

“Daha fazla duyarlılık göstermeliyiz”

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Kahveciler Gazinocular ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Bülent Bilir, kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi ve piyasada çarkların dönebilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Salgın nedeniyle bir yılı aşkın süredir esnaf ve iş dünyasının zor zamanlar geçirdiğinin altını çizen Bilir, “Esnaf ve sanatkarların ayakta kalabilmesi ve kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi için kurallara her zamankinden daha çok uyulması gerekiyor. Son günlerde ülkemizde ve İlimizde vaka sayılarının hızlı bir şekilde artması toplumun tüm kesimlerini tedirgin ediyor. Yeni bir kapanma ile karşı karşıya kalmamak için vatandaşlarımızın alınan tedbirlere daha fazla duyarlılık göstermesi gerekiyor” dedi.

“ESNAF DÜNYASI YENİ BİR KAPANIŞI KALDIRAMAZ”

Bilir, “Kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi ve piyasada çarkların dönebilmesi için herkes elini taşın altına koymalı. Virüsün etkilerini minimum seviyeye indirmek için ve kapanışların önüne geçmek için her zamankinden daha dikkatli davranmak zorundayız. Kira, elektrik, su, sosyal güvenlik primleri, vergiler ve kredi borçları biriken esnaf ve iş dünyası yeni bir kapanışı kaldıramaz. Tüm kesimlerin olayın ciddiyetini daha iyi idrak ederek hareket etmeye davet ediyorum” diye konuştu. Cengiz GÜNER

YORUM YAP