Yayınlanma Tarihi :

DEVA Altıeylül’den şehit ailesine ziyaret

DEVA Partisi Altıeylül İlçe Başkanı Mustafa Kemal Mutluer, yönetim kurulu üyeleriyle Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde, teröristler tarafından şehit edilen Uzman Çavuş Ümit Gıcır’ın ailesini ziyaret etti.

‘Pençe Kartal 2’ operasyonu esnasında yapılan mağara aramasında naaşına ulaşılan Uzman Çavuş Ümit Gıcır’ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştiren DEVA Partisi Altıeylül İlçe yöneticileri aileye başsağlığı diledi.

Babalar Günü vesilesiyle şehit aileleriyle temas kuran ve yakın tarihte şehit olan Ümit Gıcır’ın babası Musa Gıcır’ı yılın babası olarak ilan eden Mutluer ve yönetim kurulu üyeleri üzüntülerini dile getirdi.

Şehidin adına anısını yaşatmak üzere Türk Eğitim Vakfı’na ihtiyaç sahibi bir kız çocuğu için bağışta bulunan heyet adına konuşan Mutluer, “Vatan savunması görevini gerçekleştirirken hain teröristler tarafından şehit edilen Balıkesir’imizin evladı merhum Ümit Gıcır kardeşimizi tekrar anmak ve kederli ailesini taziye ziyareti gerçekleştirmek adına bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

Maalesef gencecik bedenleri bir bir toprağa veriyoruz. Ülke sınırlarımızı korumak, ülke menfaatlerini gözetmek uğruna toprağa düşen evlatlarımızı rahmetle anıyoruz. Şüphesiz hiç kolay değil. Kanınızı, canınızı toprağa vermek hiç kolay değil ama vakur duruşlarını taktir etmemek te elde değil. Vatan sağ olsun diyerek düşmanlara korku salan bu kutsal güruh dosta da güven vermektedir.

Biz Musa babamızı yılın babası ilan ettik. Bizler de onun birer evlatlarıyız. Hiç üzülmesinler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği üzere ne kadar oyun oynanırsa oynansın, ilelebet payidar kalacaktır. Bizler DEVA Partisi teşkilatları olarak şehit ailelerimizin daima yanındayız. Şehitlerimizin anılarını yaşatacağız. Şehit aileleri yalnız değildir. Kendilerine nazik misafirperverliklerinden ve böyle evlatlar yetiştirdiklerinden dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP