Edremit meclisinde, saldırı kınandı

0
112

Edremit Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısı Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan başkanlığında yapıldı. Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı üyesi tüm meclis üyeleri Başkan Arslan’a yapılan saldırıyı kınadı.

Edremit Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Sabah saatlerinde makamında saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın yönettiği oturumda 62 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek oturumu yöneten Başkan Arslan, meydana gelen menfur olay ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan Cumhur İttifakı Ak Parti Grup Sözcüsü Murat Tuna, saldırıyı kınayarak “Yapılan saldırı bizi de derinden etkilemiştir. Dolayısıyla Cumhur İttifakı olarak bugün şahsınıza yapılan saldırıyı bütün arkadaşlarımız adına  şiddetle kınıyoruz. Temennimiz şudur ki; Bundan sonra ne şahsınız ne başka görevli bir arkadaşımız bu durumlara muhatap olmasın. Geçmiş olsun” dedi.

“SALDIRI EDREMİT’E YAPILDI”

Millet İttifakı CHP Grup Sözcüsü Tümdeniz Çelebi de “Edremit Belediye Başkanlığı makamında Başkanımız Selman Hasan Arslan’a değil Edremit’e yapılmış saldırıyı şiddetle kınıyorum. Geçmiş olsun demiyorum. Cesaretinden dolayı en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu saldırılar yıldırmayacaktır. Sinmeyeceğiz, korkmayacağız, onlar korkacak geri adım atacaklar. Kamunun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz. Burası Edremit halkının makamıdır. Bu olaylara karşı hep birlikte dik durmaya devam edeceğiz. Öyle mafyalara, belediyenin mallarına tırnak içinde çökmek isteyenlere asla ve asla tüm Edremit olarak izin vermeyeceğiz. Başkanımızın yanında, yardımcısı ve izindeyiz. Bir kez daha geçmiş olsun diyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here