Edremit’te asfalt seferberliği

0
147

Edremit Belediyesi doğalgaz ve internet çalışmaları nedeniyle bozulan yolları düzeltmek için çalışırken bir yandan da asfaltlama seferberliği başlattı.

Edremit’te doğalgaz ve diğer kurumların internet ve fiber altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda yama ve düzenleme yapılırken asfaltlama çalışmalarına da hız verildi.

Hamidiye Mahallesi 540. Sokak ve Atatürk Mahallesi Kartal Evleri ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi yolunda başlayan asfaltlamada on gün içerisinde bin ton sıcak asfalt döküldü. Devam eden asfaltlama çalışmalarının program dahilinde diğer mahallelerde devam edeceği bildirildi.

Asfaltlama çalışmalarının yanı sıra Camivasat Mahallesi Gençlik Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu çevresi, Cennetayağı Mahallesi Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu çevresi, Işık Yolu bağlantılı sokaklarda, Cumhuriyet Mahallesi 36. Sokak, Hamidiye Mahallesi 595, 596. Sokaklarda eş zamanlı olarak yol düzenleme, tamirat, bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, doğalgaz ve diğer altyapı kazıları nedeniyle yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini belirterek “Kent halkımızın hak ettiği rahat ve konforlu bir ulaşımı sağlamak için Fen İşleri Müdürlüğümüz ilçe merkezinde 10 ayrı ekip halinde çalışıyor. Doğalgaz ve çeşitli faaliyetler nedeniyle bozuk ve yıpranmış yolların bakım-onarım çalışmalarının yanı sıra alternatif yol yapım çalışmalarımızı da sürdürüyoruz” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here