DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

Edremit’te Canbey rüzgarı

Yayınlanma Tarihi :

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit’te basın toplantısı düzenleyerek, ilçede devam eden ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Canbey, “Biz elimizden geldiğince şehrimize daha nasıl yararlı olabiliriz, bize verilen görevi daha iyi nasıl yerine getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Edremit’te gerçekten güzel gelişmeler var ve olmaya da devam edecek” dedi.

Edremit’teki yatırımları incelemek ve önümüzdeki dönemde yapılacak olan projeleri görüşmek üzere Ak Parti Edremit İlçe Başkanlığı’nın misafiri olarak ilçeye gelen Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ak Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek yatırımları anlattı.

Edremit için müjdeler veren Milletvekili Mustafa Canbey, Akçay girişine yapılacak olan modern kavşak projesi ile Akçay’daki trafik sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Koordinasyon Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Canbey, diğer devlet yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

İLÇEYE 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU

İlçenin uzun zamandır önemli ihtiyaçları arasında yer alan yüksek öğrenim öğrenci yurdu binası projesi ile ilgili müjde veren Milletvekili Canbey, “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Edremit’in ihtiyacı olan öğrenci yurdu sorununu çözüyor. İlçemize, 150 kız 150 erkek olmak üzere, toplam 300 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yapacaktır. Bunun kararı verildi, yeri belirlendi. İmar konusuyla ilgili bazı süreçler var. Onların işletilmesi gerekiyor. Ondan sonra Edremit KYK yurduna sahip olacak. Böylelikle ilçe esnafımıza bir nebze de olsa can suyu sağlanacaktır” dedi.

MODERN KÜTÜPHANE KAZANDIRILDI

İlçeye modern bir halk kütüphanesi kazandırıldığını ve yakın zamanda açılışının gerçekleştirileceğini belirten Milletvekili Canbey, “İlçemize güzel halk kütüphanesi kazandırdık ve 4 Haziran’da da teslim alındı. Önümüzdeki dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’ne verilerek hizmete girecek. Kütüphanemiz Edremit halkına ve özellikle gençlerimize şimdiden hayırlar getirsin temennilerimi iletiyorum” şeklinde sözler sarf etti. Canbey, basın mensuplarının talep ve önerilerini de dinleyerek notlar aldı.

YENİ HÜKÜMET BİNASI 3 KATLI OLACAK

Edremit’in prestij projeleri arasındaki Yeni Hükümet Konağı Projesi inşaat alanını yerinde inceledikten sonra basın mensuplarına bilgiler veren Canbey, “Biliyorsunuz yeni Hükümet Konağımızın temeli kazıldı. Zemini otopark olacak şekilde 3 katlı bina yapılıp, ilçede faaliyet gösteren tüm kamu kurumlarının toplandığı bir Hükümet Konağını kazandıracağız. Bu bina ile birlikte, yıllardır atıl vaziyette bulunan Karayolları Müdürlüğü’nün eski alanı da bir cazibe alanına dönüşmüş olacaktır. Proje sayesinde bu mahallede de hareketlilik olacak ve bu da tabi ki esnafımıza yarayacaktır. Edremit bizim gündemimizden hiç düşmüyor” dedi.

AKÇAY’A MODERN KAVŞAK YAPILACAK

İlçenin özellikle yaz aylarında yıllardır kanayan yarası haline gelen Akçay Kavşağı sıkışıklığı konusunda da açıklamalarda bulunan Milletvekili Mustafa Canbey, şu cümleleri kurdu: “Akçay’daki kavşak meselesi çok önemli. Bununla ilgili uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz. Şehrin mevcut dokusunu bozmadan yapmak istiyoruz. Ulaştırma Bakanımız geldiğinde bu konuyu konuştuk. Talimatını verdi. Önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Akçay’ın girişine yeni kavşak projesi düşünülüyor. Bu proje ile Akçay trafiği tamamen çözümlenmiş olacak. Edremit bu hizmeti de hak ediyor. Yaz aylarında yaşanan trafik çilesi ana yolda artık olmayacak. Önemli bir maliyet gerektiren bu projenin başından beri takipçisiyiz ve yapılana kadar da takipçisi olacağız.”

EDREMİT’E MODERN BÖLGE HASTANESİ

Edremit’in yıllardır önemli ve öncelikli ihtiyaçları arasında yer alan yeni hastane projesi ile ilgili de detaylar aktaran Mustafa Canbey, “Edremit Devlet Hastanesi A2 statüsünde olacak, tahmini 450 yatak kapasiteli ve içerisinde 77 tane yoğun bakım ünitesi, kardiyoloji, Anjiyoloji, Kalp Merkezi, İnme Merkezi, Obezite Merkezi, Yanık Odası, Böbrek Taş Kırma, Ortopedi, Doğum Odaları, Suda Doğum Ünitesi, 200 kişilik konferans salonu, Mahkum Polikliniği gibi üniteler olacak. Bu bölgeye yapılacak hastane, bütün Edremit bölgesine hizmet edebilecek şekilde tam donanımlı olacak. Süreç şu şekilde: Şu anda 1/5000’likler askıya çıktı. Bununla ilgili bir süreç işliyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra 1/1000’likler yapılacak. Ardından da inşallah hastanenin projesi çizilip ihalesi yapılacak ve önümüzdeki yıl temeli atılması sağlanacak” dedi.

“OSB İLE BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM”

Gün içinde gerçekleştirdiği Edremit temasları kapsamında Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı’na da katılan Mustafa Canbey, “OSB konusunda çalışmalar devam ediyor. Hem önceki Kaymakamımız, hem de şimdiki Kaymakamımız tarafından süreç işliyor. OSB Edremit’e çok faydalı olacak bir proje ve bu proje ile yaklaşık 1500 kişiye iş istihdamı sağlanacak. OSB projesi ile ilgili detaylı bilgiler topladım ve gelişmeleri yakından takip edeceğim” dedi. Kaymakam Turgay Ünsal da, OSB ile ilgili gelişmeleri basın mensuplarına aktardı. (Haber Merkezi)

YORUM YAP