Edremit’te şehitler anıldı

0
410

Edremit Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’nda tüm şehitler için lokma hayrı düzenlendi. Hayırda saygı duruşunda bulunulup, şehitler için dua okundu.

Edremit Belediyesi tarafından Afrin’deki ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Mehmetçikler ve tüm şehitler anısına Cumhuriyet Meydanı’nda lokma hayrı yapıldı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş, Fatma Özgirgin, Metin Tunçer, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Alpay, İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas, siyasi parti ilçe başkanları, esnaf oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen hayırda İstiklal Marşı okunup, saygı duruşunda bulunulmasından sonra Müftü Sait Emin Arvas tarafından dualar okundu.

Lokma hayrının ardından Belediye Başkanı Kamil Saka vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Başkan Saka, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here