DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.955.692 0.514
Yayınlanma Tarihi :

Edremit’ten Milli sporculara

Edremit’ten Milli sporculara

Balıkesir Edremit Gençlik Merkezi bahçesinde yetişen zeytinler, gönüllü gençler tarafından toplanarak zeytinyağları Milli sporculara, ihtiyaç sahibi ailelere ve engelli ailelere ulaştırıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 81 ilde olduğu gibi Balıkesir Gençlik Merkezlerinde de; gençlerin topluma karşı sorumluluk duygularının geliştirilerek iyiliğin alışkanlık haline dönüştürülmesi amacı yürütülen “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi meyvelerini veriyor.

Proje kapsamında Balıkesir Edremit Gençlik Merkezi gönüllüleri ve gençlik liderleri; merkezin bahçesinde yetişen zeytinleri toplayarak yağa dönüşümden ilgili yerlere yağların ulaştırılması serüvenine katıldılar.

Zeytinyağları; Edremit Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere, bir kısmı engelliler haftası kapsamında engelli ihtiyaç sahibi ailelere, bir kısmı ise Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kalan milli sporcuların sofralarına ulaştırıldı.

Topluma yönelik gönüllülük esası ile yürütülen proje ile yardımlaşma duygusunun arttırılması hedefleniyor. Proje kapsamında gençler, iyilik yapmayı hayat felsefesi haline getirerek, gencinden yaşlısına, sağlık sıkıntısı yaşayanlardan toplumun tüm kesimlerine ülkemiz genelinde yaşayan çok sayıda insana yardım elini uzatıyor.

Gençlerin İyilik Ağacı, iyilik yapmanın alışkanlık haline dönüşmesi, iyiliklerin paylaşılması yoluyla toplum bilincinin artırılması ve kişilerin değil, yapılacak iyiliklerin ön plana çıkması amacıyla tüm gençlik merkezlerimizde uygulandığını belirten Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “Bakanlığımızın projesi olan Gençlerin İyilik Ağacı, liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizle büyüdü. İyilik Ağacının dalları Ankara’ya uzandı. Liderlerimiz ve gençlerimizin iyilikleriyle proje büyüdü ve değer kazandı. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor,  gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi. (Bülten)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP