DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün: Yüz yüze eğitime ara verilmeli

Yayınlanma Tarihi :
Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün: Yüz yüze eğitime ara verilmeli

Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün, yaptığı açıklamada Covid-19 nedeniyle birçok öğretmeninin, öğrencinin ve vatandaşların sağlık sorunları yaşadıklarının hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığının herkesçe bilinmekte olduğunu söyledi.

“Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması riskin minimize edilmesi gerekir” diyen Gökgün, yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması gerektiğinin altını çizdi.

Gökgün, gelinen noktada, eğitim emekçilerini aşılamadan yüz yüze eğitim kararı veren MEB’lığının, bu yolla hem eğitim emekçilerinin canını hiçe saydığını, hem de öğrencilerin birbirlerine  ve evlerine virüs taşıma ihtimalini görmezden gelerek toplum sağlığını tehlikeye attığını öne sürdü.

“YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLSİN”

Eğitim-İş olarak mevcut şartlarda verilen yüz yüze eğitim emirlerinin gerekli şartların sağlanamamasına ve aşılama sürecinin tamamlanmamasına bağlı olarak hukuka aykırı olduğunu vurgulayan Gökgün, Valiliklere iletilmek üzere okullara vereceğimiz dilekçe ile Eğitim ve Bilim İşgörenlerine yönelik aşılamanın bir an önce tamamlanması ve bu konuda  bilgilendirilmeyi, İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulunca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep edeceklerini söyledi. Cengiz GÜNER

YORUM YAP