Engelli gençler askerlik heyecanı yaşadı

0
138

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda bir günlük temsili askerlik yapan engelli gençlere terhis belgelerinin verildiği törene katıldı.

Engelli gençlerin 1 günlük askerlik heyecanını yaşadığı törene Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Ergin Dinç, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Albay Dr. Tayfun Türkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ertem Küçük, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, askeri personel ve engelli bireylerin aileleri katıldı.

Törende konuşan Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Albay Dr. Tayfun Türkoğlu anne ve babaların evlatlarını Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına, bir bayram coşkusu içinde gönderdiklerini söyledi.

Silah altına alınmaları mümkün olmayan özel vatandaşların bu ödevlerini sembolik olarak da olsa yerine getirebilmeleri maksadıyla her yıl Mayıs ayı içinde temsili askerlik uygulamasının icra edildiğini, asker ocağının kendine özgü sıcak ortamını kısa süreli de olsa yaşayacaklarını dile getirdi.

Bir gün süreyle askerlik heyecanı yaşayan engelli gençler Türk Bayrağı ve silah üzerine el koyarak yemin etti.

Ailelerinin gururlu bakışlarıyla askerlik yemini eden engelli bireyler katılımcılar tarafından büyük akış aldı.

Vatani görevlerini başarıyla tamamlayan engelli askerlerin terhis belgeleri ise Vali Şıldak ve protokol üyeleri tarafından verildi. Belgelerin verilmesinden sonra askerler resmi geçit ile ailelerine duygu dolu anlar yaşattı.

Törenin ardından Vali Şıldak ve Eşi, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bölge Bandosunun Balıkesir Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdiği Gençlik Konserine katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here