Gençler coşkuyla kutladı

0
90

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103’üncü yıl dönümünde gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkulu törenlerle kutladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Balıkesir Tren Garı’nda bir araya gelen gençler ve protokolün Atatürk Anıtı’na yaptığı yürüyüş ile başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu,Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunma törenine Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Fikret Şahin, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural ve protokol üyeleri katıldı.

KUTLAMALAR SALONDA DEVAM ETTİ

Vali Hasan Şıldak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Şehit Turgut Solak Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlamalara katıldı.

Törene Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Fikret Şahin, Garnizon ve  9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ergin Dinç, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gençler, polis ve askeri okul öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu günü anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada en büyük zenginlik olarak gördükleri gençlerin Türkiye’yi ilerleyen dönemlerde şahlandıracaklarını dile getirdi. Ülkemizi güçlendirecek olan gençlerle gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bölge Bandosunun marşlar ve türkülerle eşlik ettiği programda Manyas Gençlik Merkezi Gönüllü Öğrencisi Kardelen Taş Mustafa Kemal Kağnısı isimli şiiri, İvrindi Gençlik ve Merkezi Gönüllüsü Burak Kara da Bayrak isimli şiiri okudu.

Törende 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunu gösterisi ve Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi öğrencileri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından yapılan spor gösterileri salondaki katılımcılardan büyük alkış aldı. Programda ayrıca çeşitli yarışmalarda  derecelere giren öğrencilere ödüller verildi.

Vali Hasan Şıldak tören sonunda, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek gençlerin bayramını kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here