Gürespor başkentte galibiyet arayacak

0
329

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, yarın oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 21. Hafta karşılaşmasında Botaş Gelişim’e konuk olacak. Geçtiğimiz hafta ligin güçlü ekibi Emlak Konut’u mağlup ederek moral bulan Körfezin Melekleri, başkentte de galibiyet arayacak.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 20. Hafta müsabakasında Emlak Konut’u misafir eden Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk devresini 33-39 geride tamamladığı karşılaşmayı çevirmeyi başardı. Maçın üçüncü çeyreğini 21-12’lik periyot skoruyla tamamlayıp, 54-51 öne geçen Körfezin Melekleri, bu avantajını son topa korudu ve sezonun 14’ncü galibiyetini 71-63’lük skorla aldı.

Bu sonuçla puanını 33’e yükselten Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 21. Hafta’ya puan cetvelinin dördüncü sırasında girdi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Üniversitesi’ne konuk olan Botaş Gelişim ise üçüncü çeyrekte ortaya koyduğu mücadele ile çevirmeye çalıştığı maçı 67-63 kaybetmekten kurtulamadı. Böylece sezonun 13’ncü yenilgisini alan başkent ekibi, 25 puanla 10’ncu sırada bulunuyor.

YARIN, SAAT 16:30’DA

Ankara DSİ Etlik Spor Salonu’nda Botaş Gelişim ile Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor arasında yarın oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 21. Hafta mücadelesi, saat 16:30’da başlayacak. Karşılaşma, YouTube kanalından yayın yapan TBF TV’den canlı olarak yayımlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here