Gürespor, İstanbul’da kazandı: 65-71

0
243

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 22. Hafta karşılaşmasında konuk olduğu İstanbul Üniversitesi’ni 65-71 mağlup etti. İstanbul’da 22 sayıya imza atan Revaziye Gönül Dönmez ve 18 sayı ile skor yüküne omuz veren Breanna Marquice Richardson, Körfezin Melekleri’nin galibiyetinde önemli rol oynadı.

İstanbul Şehit Mustafa özel Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmanın başında İstanbul Üniversitesi’nin Shayla Jonique Cooper’ın turnikeden bulduğu sayıya Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Breanna Marquice Richardson’ın üçlüğü ile karşılık verdi. İlk 5 dakika 10-10 eşitlikle geçildi. Zilan Gülsüm’ün kullandığı 3 serbest atışı, Balıkesir temsilcisini 10-13 öne geçirdi.

İrem Yalçın’ın üçlüğünün ardından Ceren Gökdemir’in atışı da sayı oldu ve ev sahibi ekip, 15-13 öne geçti. Zilan Gülsüm’ün isabetli üçlüğü sonrasında Yasemin Güneş’in turnikesinden de sayıyı çıkaran Körfezin Melekleri, skoru 15-18 yaptı. Son bölümde Revaziye Gönül Dönmez ile üst üste sayılar bulan Edremit ekibi,  ilk çeyreği 18-26 önde tamamladı.

İkinci çeyrek, Shayla Jonique Cooper ve Aslı Sevinç’in karşılıklı turnikeleriyle başladı. İstanbul Üniversitesi’nin Shayla Jonique Cooper ile farkı kapatma çabasını boşa çıkaran Aslı Sevinç ve Revaziye Gönül Dönmez, 07:10’da farkı 13’e çıkardı. İrem Yalçın ve Shayla Jonique Cooper’ın kazandırdığı sayılarla 05:07’de skor, 29-36 oldu.

Son 02:45’de Breanna Marquice Richardson, Yasemin Güneş ve Aslı Sevinç’in sayılarıyla 0-7’lik seri yakalayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına da 35-47 önde gitti.

KÖRFEZİN MELEKLERİ, FARKI 18’E ÇIKARDI

Üçüncü çeyreğe Revaziye Gönül Dönmez ve Breanna Marquice Richardson’ın sayılarıyla başlayan Körfezin Melekleri, farkı 18’e çıkardı. Shayla Jonique Cooper’ın sayılarıyla maça tutunmaya çalışan İstanbul Üniversitesi, 04:41’de skoru 42-53 yaptı. Periyotun son bölümünde Shayla Jonique Cooper, Merve Büyükbayrak ve Lara Karaman ile 8-0’lık seri bulan son çeyreğe girilirken, skoru 50-57 yaparak, farkı 7 sayıya düşürmeyi başardı.

FARK 2’YE DÜŞTÜ

Takımların sayı üretmekte zorlandığı final periyotunun başında Breanna Marquice Richardson, Zilan Gülsüm ve Deniz Şanlı’nın sayılarıyla skor avantajını korumaya çalışan Balıkesir temsilcisi, Shayla Jonique Cooper’ın turnikesinin ardından Merve Büyükbayrak’ın üçlüğüne de engel olamadı ve İstanbul Üniversitesi, 04:10’da farkı 2 sayıya düşürdü.

Maçın son bölümünde savunmada daha dikkatli olan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Revaziye Gönül Dönmez ve Zilan Gülsüm sayılarıyla tamamlanan karşılaşmayı 65-71 kazandı.

Bu sonuçla, sezonun 15’nci galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, haftayı 36 puanla dördüncü sırada tamamladı. Onyedinci yenilgisini alan İstanbul Üniversitesi ise 25 puanla 14’ncü sırada yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here