DOLAR 31,0533 % 0.14
EURO 33,6680 % -0.08
STERLIN 39,3898 % -0.06
FRANG 35,1998 % -0.05
ALTIN 2.031,04 % 0,70
BITCOIN 1.610.481 -0.943
Yayınlanma Tarihi :

‘Halkçı Vekillik’ hedefiyle açıkladı

‘Halkçı Vekillik’ hedefiyle açıkladı

CHP Balıkesir örgütünde seçimler öncesi hareketlilik yaşanıyor. İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç’ın ardından Eğitimci-Yazar Cemil Yavuz da il başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Eğitimci-Yazar Cemil Yavuz, CHP İl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıyla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Eşi Sevgi Akın Yavuz ile çok sayıda partili de toplantıya katılarak Yavuz’a destek verdi.

İl Başkanı Erden Köybaşı, Bandırma Edincik’teki kapalı pazar yeri ve yaşam alanı  temel atma töreni nedeniyle toplantıya katılamazken, İl Sekreteri Filiz Yavuz ve İl Başkan Yardımcıları Besim Kemal Akalın ile Aysel Zerenli basın toplantısında yer aldı.

Balıkesir’in ve ülkenin ‘Halkçı Vekili’ olabilme idealiyle, eğitimci kimliği ile olanca kararlılığı ile sorumluluk üstlenmeye hazır olduğunu söyleyen Milletvekili aday adayı Yavuz, “Güvencem kişisel tarihimdir. Kişisel tarihim de ülkemizin makus talihiyle mücadele sürecinin bir parçasıdır. Bu süreçte edindiğim toplumsal, siyasal, düşünsel ve mesleki birikim, donanım ve deneyimimle yetkin bir milletvekili olmaya hazırım. İdealim halkçı, toplumcu, eğitimci bir vekil olarak dört yıllık sürede tarz yaratmak ve iz bırakmaktır. Benden sonrasına örnek olmaktır, onurlu bir siyasi miras bırakmaktır. İdealim, bütün Balıkesirlilerin kıvanç duyabileceği, halkçı vekillik ortaya koymaktır; Balıkesir’e ‘Halkçı Vekillik’ armağanı bırakmaktır” dedi.

Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkçı toplumcu emekten, eşitlik ve adaletten hak ve özgürlüklerden yana kişisel tarihimin gereği olarak, vekillik çizgim şahsi bir heves ve şahsi bir hedef değildir. Çıkış noktam halkçı, toplumcu ortak ideallerimizdir. Sahadan, uygulamadan gelen bir eğitimci olarak elbette temel mücadele ve çalışma alanım, Cumhuriyetin kalbinden vurulduğu yer yani eğitimdir. Okullar, öğretmenler, öğrenciler, öğretmenleri alınmış kürsülerdir. Laik, bilimsel, çağdaş eğitimdir. Yeniden kamusal eğitimdir. Özelleşen değil, eşitlikçi eğitimdir.”

Cemil Yavuz, milletvekili seçilmesi halinde milletvekili maaşını 12 kırsal ilçedeki parti örgütünün ihtiyaçları, gençlik ve kadın kolları ile öğrencilere burs olarak kullanacağını açıkladı. 2015 seçimleri öncesinde bu konuda taahhütte bulunduğunu anımsatan Yavuz, “Bu taahhüttüm halen geçerlidir. Taahhüttümü bir kez daha ilan ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP