Helikopter ambulansla İstanbul’a gönderildi

0
93

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, Yoğun Bakım Servisi’nde beyin kanaması sonucu entübe olarak takip edilen hasta ileri tetkik ve tedavisi için helikopter ambulansla İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serkan Kadir Keskin, Atatürk Şehir Hastanesi, Yoğun Bakım Servisi’nde beyin kanaması sonucu entübe olarak takip edilen hastanın helikopter ambulansla İstanbul’a gönderildiğini açıkladı.

Keskin, “Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi, Yoğun Bakım Servisi’nde beyin kanaması sonucu entübe olarak takip edilen hastamız için  Balıkesir İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’ne sevk talebinde bulunuldu. Hastanın tedavisinin hızlı bir şekilde sağlanması için 112 Komuta Kontrol Merkezi tarafından İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yer bulundu ve 112 Komuta Kontrol Merkezimiz ivedilikle hastanın nakli için Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçti. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için Helikopter Ambulans ilimize yönlendirildi ve İstanbul iline hastanın nakli gerçekleştirildi” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here