DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.6130.956

İYİ Parti’liler çevre temizliği yaptılar

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural ve partililer Burhaniye’de ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde partililerle birlikte çevre temizliği yaptı.

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ nedeniyle denize kıyısı olan tüm illerde sahillerde yaşanan kirliliğe dikkat çekmek için doğayı seviyoruz ve sahillerimizi temizliyoruz etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Ural, “Çevre kirliliği global bir sorun haline gelmiştir. Çevremizi koruma bilincine sahip olmak ve doğanın dengesine saygı duymak tabiatımızda var. Şimdi doğadaki yerimizi hatırlamak dikkatleri yapabileceklerimize çekmek için hep birlikte çalışıyoruz.

Balıkesir İl Başkanlığı olarak bu güzel etkinliğe Burhaniye, Ayvalık ve Edremit ilçelerimizden üyelerimiz ve doğa dostu vatandaşlarımız yoğun bir ilgi gösterdi. Marmara Denizi’nde süren ölümcül deniz salyası sorununu çaresizlik içinde izlediğimiz bu günlerde, küresel ısınma, plansız sanayileşme, şehirleşme ve tarımsal faaliyetlerin yanı sıra, evsel ve endüstriyel atıksuların arıtılmadan derelere ve denizlere deşarj edilmesi, denetimsizlik gibi birbirine bağlı birçok soruna dikkat çekmek artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Toprağımızı, havamızı ve suyumuzu kirleten bu kadar çok etken varken yaşam alanlarımıza bu kadar duyarsız davranılması anlaşılır gibi değil. Örneğin geri dönüşüm kutusuna değil de yere atılan bir su şişesi, sadece sizin değil çocuklarınız ve hatta torunlarınızın sorunu olacaktır. Çünkü bir pet şişenin 400 yıl boyunca doğada yok olmadan kaldığı bilinmektedir. Aynı şekilde diğer tüm atıklar 5 yıl ile bin yıl arasında doğayı kirletmeye devam edebilmektedir.

Hep söylenildiği gibi bu dünya bize çocuklarımızın emaneti ve be bizler bu emaneti koruyamıyoruz. En kötü senaryo ise insanlarımızın bu duruma alışması ve duyarsızlaşması ve kurumlara olan inancını kaybetmesi olacaktır. İnsanlarımıza hala yapılabilecek şeyler olduğunu göstermek ve umutlarını kaybetmemelerini sağlamak için el ele vereceğiz. Sahillerimizde yaptığımız bu çalışma, kendimiz için değil çocuklarımız içindir” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP