Kadın Oyunları Festivali Ayvalık’ta perde açacak

0
56

Ankara Sanat Tiyatrosu, Atölye Kültür Sanat ve Ayvalık Belediyesi işbirliğiyle Ayvalık’ta üçüncüsü düzenlenecek olan Kadın Oyunları Festivali bu yıl deprem felaketi nedeniyle Ayvalık’ta perdelerini açacak. Geleneksel olarak her yıl Ayvalık’ta 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde kapanışı gerçekleştirilen festivalin öncesinde Ankara ve diğer ilçelerde oyunlar sergileniyordu.

Bu sene 11 şehirde yaşanan felaket nedeniyle etkinlik ilk olarak 23 Mart günü ‘Ölü Kadınlar Diyarı’ isimli oyunla perde diyecek. Kadın Oyunları Festivali’nden elde edilen bilet gelirleri depremzede çocuklara yardım yapılacak şekilde projelendirildi.

Ayvalık Belediye Başkan Mesut Ergin, “6 Şubat günü yaşanan facianın ardından sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Bugünlerde, sanatın iyileştirici çağrısını yapmak istiyoruz. Çünkü sanat iyiyi çağırır, tiyatro iyidir, iyileştirir. Travma hepimizin için çok ağır, iyileşmek zorundayız. Ayrıca bu yıl bilet gelirleri depremzede çocuklara gidecek. Bir nebze de olsa katkısı olacak” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here