Kalcı, Baro Başkanlığına adaylığını açıkladı 

0
95

Balıkesir Barosu‘nun Ekim ayında yapılacak genel kurulu öncesi Avukat Keziban Kalcı, başkan adaylığını açıkladı.

Balıkesir Barosu başkanlığına adaylığını açıklayan Avukat Keziban Kalcı, geçmiş dönemlerde komisyon üyelikleri, yönetim kurulu üyeliği ve son olarak Türkiye Barolar Birliği delegeliği ile çeşitli kademelerinde görev aldığı Balıkesir Barosu’nun Ekim 2022’de yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Kalcı, “Mayası Kuvay-i Milliye ruhuyla harman olmuş Balıkesir Barosu’nun, tarihi boyunca Türk Hukuku için üstlendiği misyon; hiç kuşkusuz meslektaşlarımızın manevi desteği gibi bu uğurda yolumuzu aydınlatan, heyecanımızı arttıran en temel etkendir.

O heyecanla; mesleğin her geçen gün kan kaybettiği, yargı üçlemesinden soyutlanmaya çalışıldığı, itibarının çiğnenmek istendiği bir süreçte; adalet anlayışından, demokrasiden, insan haklarından, Atatürk ilkelerinden zerre ödün vermeksizin avukatın saygınlığı ve hukukun varlığı uğrunda mücadele eden Baromuzun bayrağını aynı sorumlulukla taşıyacağız.

Şahsi ikballerden arınmış, birlikte, ortak akıl ve istişare ile yönetmeyi hedef edinen irademiz; meslektaşlarımızın desteğiyle kuvvet bulacak, mesleki dayanışmayı güçlendiren bir irade olarak Balıkesir Barosu’na hakim olacak; hiçbir avukatımız yalnız; hiçbir insan, hiçbir hayvan ve tabiatın hiçbir değeri savunmasız bırakılmayacaktır. Birlik için, birlikte varız. Balıkesir Barosu’nu geleceğe taşımak için hazırız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here