Yayınlanma Tarihi :

Karesi’den gönül eli

Karesi’den gönül eli

Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren Karesi Belediyesi, ihtiyaç sahibi aile ve vatandaşlara desteğini sürdürüyor. Karesi Belediyesi vatandaşlara gönül elini uzatıyor.

Karesi Belediyesi, insan odaklı, sosyal belediyecilik çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor. ‘Karesi’de kimse kendini yalnız hissetmeyecek’ sloganıyla çalışmalarına yön veren Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın talimatıyla Karesi Belediyesi ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Karesi Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile gıdadan giyime, ayakkabıdan ilaca, erzaktan sıcak yemeğe, kırtasiye malzemesinden ev eşyasına kadar birçok farklı alanda yardımlarını sürdürüyor.

“KAPSAYICI BİR SOSYAL HİZMET ANLAYIŞI İLE HAREKET EDİYORUZ”

Karesi Belediyesi büyük bir özenle araştırılarak belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal market kartı yardımında bulundu. 2022 yılında bin 478 ihtiyaç sahibine 2 milyon 888 bin 100 liralık sosyal market kartı yardımı yapıldı. Bu süreçte ayrıca 781 aileye 453 ton kömür, 90 aileye ise odun yardımında bulunuldu.

İhtiyaç sahibi 19 kişiye boya, sıva, laminant parke gibi ev tadilatı yardımında bulunan Karesi Belediyesi, 34 kişiye beyaz eşya, 47 kişiye mobilya, 10 kişiye soba yardımı yaptı.

Karesi Belediyesi Sosyal Market’ten ise 7 bin 920 kişi yeni ve ikinci el kıyafet yardımı alırken, dar gelirli ailelerin çocuklarına 720’şer adet okul kıyafeti, kırtasiye, eşofman ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Ramazan Ayı boyunca ise 273 aileye 23 bin 400 öğün sıcak yemek ile bin 500 aileye gıda kolisi ulaştırıldı. Bununla birlikte aşevinden alınan 93 öğün sıcak yemek 48 haneye her gün ulaştırılıyor. Belediye tarafından bin 374 vatandaşın ailesine taziye ziyaretinde bulunulurken, 918 kişiye bayramlık kıyafet yardımı, 38 özel eğitim öğrencisine ise 500 liralık hediye çekleri verildi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP