DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

Kış Okulu kursları devam ediyor

Kış Okulu kursları devam ediyor

Bu yıl yarıyıl tatilinde ilk kez uygulanan Matematik ve İngilizce alanlarında eğlenceli, yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz Kış Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları Balıkesir’de başarılı şekilde sürdürülüyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, yarıyıl tatilinde başlayıp tatil boyunca devam edecek olan Matematik ve İngilizce alanlarındaki Kış Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını yerinde incelemek için Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren ile birlikte Burhan Erdayı Ortaokulunu, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü eşliğinde Balıkesir Lisesi’ni ziyaret ederek, kurslara devam eden öğrencilerle bir araya geldi. Kurs ziyaretinde okul yöneticileri ve görevli öğretmenlerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, öğrencilerle de sohbet ederek onların ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

İl Müdürü Tatlı, “Yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde Matematik ve İngilizce alanlarında, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz Kış Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ilimizde de başladı. Kurslarımız 21 Ocak’ta başlamış olup 5 Şubat’ta tamamlanacak. Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrencilerimiz, öğrendiklerini pekiştirme ve dönem boyunca geri kaldıkları konularda var olan eksiklikleri kapatma imkanına sahip oluyor” dedi.

120 KURSA BİN 342 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Sahadan olumlu dönüşler aldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “İlk kez geçen yaz tatilinde açılan İngilizce ve Matematik kurslarımıza velilerimiz ve öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Kursların verimli ve keyifli geçtiğini belirterek tatil süreçlerinde kursların devam etmesi yönündeki taleplerini bizlere iletti. Yarıyıl tatilini geçirdiğimiz şu günlerde bakanlığımız tarafından ilimizde açılan ücretsiz kurslarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Onların yüzlerindeki tebessümü görmek, ailelerimizin memnuniyetini işitmek bizleri mutlu ediyor. İlimiz genelinde okullarımızda 120 Destekleme ve Yetiştirme Kursumuzu açtık. 111 öğretmenimiz açılan kurslarımızda görev alarak bin 342 öğrencimizle birlikte keyifli bir öğrenme gerçekleştiriyor. Matematik ve İngilizce kurslarına katılan öğrencilerimize verimli bir kurs dileklerimi ileterek tebessümle geçen bir tatil diliyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP