Kişi başı 38 bin lira destek

0
299

TZD Balıkesir Şube Başkanı Şenol Özcan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliği’nin yürürlüğe girdiğini söyledi. Özcan, en fazla 5 Danışman için destekten yararlanabileceğini ifade ederek, kişi başına 38 bin lira destek verileceğini açıkladı.

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Balıkesir Şube Başkanı Şenol Özcan, tarımsal yayım ve danışmanlık sisteminin çoğulcu, etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların desteklenmesi amacıyla hazırlanan tebliğin desteğe ilişkin usul ve esasları kapsadığını anlattı, destek kapsamında kişi başı 38 bin lira verileceğini söyledi.

Özcan, “Danışmanlık hizmeti veren ve destekten faydalanmak isteyen kişi ve kuruluşlara, uygulama esaslarında belirlenen işletme sayıları, belirtilen oranın altına düşmemesi ve hizmet sunması koşuluyla bir tarım danışmanı için 38 bin lira tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesi yapılacak. Bakanlık tarafından yetkilendirilerek tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti sunan üretici örgütü, ziraat odası ve bunların şubeleri de dahil olmak üzere bünyelerinde çalıştırdıkları en fazla 5 tarım danışmanı için destekten yararlanabilecek” dedi.  Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here