DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Malatya’da ayak basmadık yer bırakmadı

Malatya’da ayak basmadık yer bırakmadı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Malatya’da depremin yaralarını sarmak için sürülen çalışmaları tek tek kontrol ediyor, bölgeyi de karış karış gezerek halkın ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor.

Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın ardından depremin yaralarını sarmak için Malatya’da görev alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın koordinesinde gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’daki depremzedelerin yaralarını sarmak için Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Kızılay ve yardımseverlerin desteği ile sosyal yardım amaçlı 11 TIR dün itibariyle Malatya’ya ulaştırıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 8 kamyonet, 9 kamyon, 28 iş makinesi, 11 ilaçlama aracı, 3 minibüs, 10 otobüs, 1 arazi aracı olmak üzere toplamda 81 araç Malatya’da çalışmalara başladı.

Balıkesir’den deprem bölgesine giden 300 iş makinesi 500’ü aşkın personel, 11 ilin farklı bölgelerinde enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan da Malatya’da Fırıntaş tarafından Aşevi TIR’ında günlük 15 bin kişiye yetecek sıcak yemek çıkarılarak depremzedelerin gıda ihtiyaçları gideriliyor.

15 BİNDEN FAZLA DEPREMZEDE BALIKESİR’DE

Kendi imkanları ya da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle Balıkesir’e gelen 15 bin 567 depremzedenin Afet Lojistik Merkezi’nde ilaç, giyim gibi ihtiyaçları giderilerek otel, akraba yanı, KYK yurtları ve misafirhanelerde konaklatılıyor.

ÇALIŞMALARI TEK TEK KONTROL EDİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Malatya’daki belediye başkanlarıyla beraber Malatya’yı karış karış geziyor. Çadır kentlerde ve diğer sokaklarda tespit ettiği eksiklileri not alan Yılmaz,  gıda, giyim ve barınma gibi sorunları ivedilikle yerinde çözüme kavuşturuyor.

Diğer yandan bölgede herhangi bir virüs salgının başlamaması amacıyla ilaçlama, çöp toplama, çevre ve çadır temizlikleri titizlikle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personelleri ve Balıkesirli gönüllülerce yürütülüyor. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP