Millet İttifakı başkanları buluştu

0
46

Millet İttifakı’nın il başkanları CHP İl Başkanı Erden Köybaşı’nın ev sahipliğinde 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde izlenecek yol için bir araya geldi.

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı’nın ev sahipliğinde bir araya gelen Millet İttifakı İl Başkanları bir araya gelmelerinin sebepleri hakkında açıklamada bulundu. İl Başkanlarının ortak görüşü 14 Mayıs’taki seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacakları oldu.

KÖYBAŞI: ÇOK GÜZEL SONUÇLARA İMZA ATACAĞIZ

CHP İl Başkanı Köybaşı, “Millet İttifakımızın Balıkesir il başkanlarıyla bir araya geldik. Önümüzde 61 günümüz var. Bu süre içinde neyi nasıl en iyi şekilde ortaya koyacağımızı görüşeceğiz. Milletin iktidarı için de yapılabilecek en güzel sonucu alabilecek çalışmaları ortaya koyacağız. Bu birliktelik, bu çalışma, burada yaratacağımız sinerji bundan sonra da periyodik olarak devam edecek. Diğer il başkanlarımızın parti binalarında da bir araya geleceğiz ve çok daha güzel sonuçları elde edeceğiz” dedi.

DURMAZ: SÜRECİ NASIL DEĞERLENDİRECEĞİZ ONU KONUŞACAĞIZ

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Abdulkadir Durmaz, Millet İttifakı olarak seçim sürecinde yapılacaklarla ilgili toplandıklarını söyledi. Durmaz, “Genel merkezlerimizin uzunca bir süreden beri birlikteler. İlk önce Altılı masa olarak, şimdi de Millet İttifakı olarak bu birlikteliği biz de şehrimize yansıtıp milletimizin umudunu nasıl daha güçlü gösterebiliriz adına önümüzdeki 60 günlük seçim sürecinde nasıl planlamaların yapılacağını değerlendirmek için bir araya geldik. İnşallah hayırlara vesile olsun” dedi.

GÜMÜŞYAY: HEDEFİMİZ ORTAK HAREKET ETME

Millet İttifakı bileşenlerinden Demokrat Parti İl Başkanı Işın Şen Gümüşyay ise; seçim sürecinde ortak hareket edebilme adına bu toplantıların önemine değindi.

Gümüşyay, “Millet İttifakı olarak bir aradayız. Sağ olsun ilk toplantımızı Erden Köybaşı ev sahipliğinde CHP İl binasında gerçekleştiriyoruz. Zaten genel merkezlerimiz bir arada, bizler de il başkanları olarak bir aradayız. Buradaki hedefimiz en güzeli yakalamak ve ortak hareket edebilmek. Bu bizim düsturumuz olacaktır. Ayrışmadan hepimiz aynı deklarasyonu verme hedefindeyiz” dedi.

YÖRÜK: KILIÇDARDOĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük de; 14 Mayıs’taki seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için yapılacak çalışmaları ele almak için toplandıklarını ifade etti.

Yörük, “Millet İttifakının bileşenlerinin hepsi burada. Aynı genel merkezlerimizde olduğu gibi bir ve bütün olduğumuzu Balıkesir halkına gösterebilmek adına, birlikte çalışma azim ve kararlılığını göstermek adına bir araya gelmeyi daha önce de planlamıştık. Ama malum şartlar gereği biraz gecikti. Daha önce de konuşarak istişare edelim, daha faydalı nasıl olabiliriz, Balıkesir özelinde ne çalışmalar yapabiliriz konuşalım istemiştik. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ev sahipliğinde ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bizler de bu anlamda özellikle saha çalışmaları, seçim ve sandık güvenliği, sandıklara sahip çıkılması İstanbul seçimlerinde sağlanan koordinasyon, ıslak imzalı tutanakların temini, onların bilgisayar ortamına aktarılması gibi konu başlıkları önceliğimiz olmak şartıyla birlikte çalışmayı düşünerek bu yola çıktık. Tabi Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanında milletvekilliği seçimlerinden dolayı bireysel çalışmalarımız da olacak. Ama öncelikli hedefimiz tek adamdan kurtulmaktır. Tek adamdan kurtulup Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak o koltuğa oturtmaktır. Hedefimize kilitlendik. Hep beraber el birliğiyle en verimli nasıl çalışabiliriz bunu konuşacağız” diye konuştu.

AYDEMİR: MİLLETİN UMUDUYUZ

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir ise ‘Altılı Masanın’ milletin umudu olduğuna dikkat çekerek, “Erden başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, Altılı Masanın il başkanlarına burada ev sahipliği yapıyor. Altılı masa milletin umududur. İnşallah bu umuda karşılık oluruz. Hep beraber Balıkesir’de güzel bir mücadelenin içinde oluruz, zoru başarırız ve başaracağımıza da inanıyoruz” dedi.

ÜNAL: GENEL BAŞKANLARIMIZ ÜLKE İÇİN BİZ BALIKESİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gelecek Partisi İl Başkanı Ali Ünal da; ‘Altılı Masanın’ birlikteliğinin önemine vurgu yaparak, “Millet İttifakının açıkladığı Cumhurbaşkanı adayı sürecinden sonra genel başkanlarımızın ortak mutabakat metni olsun çok büyük çalışmalarından mütevellit CHP il başkanımızın davetiyle bir araya geldik. Genel başkanlarımız nasıl ülke için çalışıyorsa biz de Balıkesir için gece gündüz demeden halkımız için canla başla 6 il başkanı ve teşkilatlarımızla beraber çalışacağız. Kılıçdaroğlu’nu inşallah cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz” dedi.

Toplantıya İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir, Demokrat Parti Balıkesir İl Başkanı Işın Gümüşyay, Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Ali Ünal ve Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Abdülkadir Durmaz katıldı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here