MMO’da görev gençlerde

1
152

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Balıkesir İl Temsilciliği’nde Yürütme Kurulu Başkanı Bilal Barsbey, görevi genç yöneticilere devretti. MMO Balıkesir İl Temsilciliği’nde yeni Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Oral oldu.

MMO Balıkesir İl Temsilciliği’nde Yürütme Kurulu değişti. Odanın yeni Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Oral oldu.

Oral, “Geçmiş dönemde duyulan lüzum üzerine üç eski başkanımız Bilal Barsbey, Ömür Boyuer ve İbrahim Ütkü tarihte örneğine az rastlanır şekilde ellerini taşın altına koyarak aynı yönetimde yer alarak zor bir görev üstlenmişlerdi. Benim de içinde olduğum bu dönem, gerek pandemi koşulları, gerekse ülke koşulları nedeniyle zor bir dönemdi. Ne mutludur ki ben odanın çeşitli kademelerinde üç başkanımla aynı yönetimlerde çalışma şansı yakaladım.

Şimdi ise bu kutsal ve zor görevi ben ve arkadaşlarım daha genç bir kadroyla devraldık. Memleketin içinde bulunduğu durum nedeniyle görevimizin hiç kolay olmadığının bilincindeyiz.

Biz de bizden önceki yönetici büyüklerimiz gibi mesleğimiz ve meslektaşlarımızın haklarının korunması, doğa ve ekolojik denge bozulmadan şehrimizin, ülkemizin kalkınması bilinciyle yola çıktık.

Kamu kurumu niteliğinde yarı resmi bir kuruluş olarak hep kamu yararına çalışmaya gayret edeceğiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, bilimin ve aklın ışığında, odamıza üye meslektaşlarımızın da katkı ve destekleriyle bu görevi gerektiği gibi yapacağımıza inancımız tamdır.

Meslek odalarının gerçek sahipleri o mesleği icra edenlerdir. Üyelerimizle ve paydaşlarımızla yapacağımız tüm iş, eylem ve etkinliklerde ‘Sen yoksan bir eksiğiz’ diyerek tüm meslektaşlarımızı birlikte çalışmaya ve üretmeye davet ediyoruz. Bu amaçlarla tüm meslektaşlarımızın oda çalışmalarına katılmalarını, komisyon ve çalışma gruplarında yer almalarını ve katkı vermelerini temenni ediyoruz” dedi.

MMO Balıkesir İl Temsilciliği yeni yürütme kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Oral (Başkan), Özgül Özdemir (Sekreter), Oytun Ergin (Sayman), Mehmet Akif Şencan (Üye), Arda Gündoğan (Üye), U. Duygu Sarıgül (Üye), Mete Akbulut (Üye).

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here