Yayınlanma Tarihi :

Nihat Çelik jübile yaptı

Balıkesir spor camiasının öncü isimlerinden Nihat Çelik, 50 yılı geride bıraktığı aktif spor yaşamını, Cumartesi günü Balıkesirspor ile Beypiliç Boluspor arasında oynanan karşılaşmada gözlemci olarak görev yaparak noktaladı.

Yarım asır önce amatör futbol oynamaya başlayarak spor hayatına adım atan Nihat Çelik, büyük çoğunluğu profesyonel liglerde olmak üzere 16 yıl futbol hakemi olarak düdük çaldığı yeşil sahalara veda ettiği 2000 yılından bu tarafa da gözlemci ve İl Hakem Kurulu üyesi olarak, birçok genç hakemin gelişimde önemli rol oynadı.

Diğer taraftan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak da görev yaptığı Balıkesir Üniversitesi bünyesinde önemli ve başarılı organizasyonlara imza attı.

Balıkesir spor camiasında beyefendi kimliği ile tanınan Nihat Çelik, son olarak Cumartesi günü, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 2 Nolu Saha’da Balıkesirspor ile Beypiliç Boluspor arasında oynanan TFF 1. Lig U19 Gelişim Ligi mücadelesini yöneten hakemleri gözlemci olarak değerlendirip, jübilesini yaptı.

Karşılaşmanın ardından Balıkesir İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp tarafından çiçek verilerek, hizmetleri için teşekkür edilen Nihat Çelik, duygusal anlar yaşadı.

Spor hayatına 1970 yılında amatör olarak futbol oynayarak başladığını belirten Nihat Çelik, “Aktif spor hayatım 1984 yılından 2000 yılına kadar hakemlik, 2021 yılına kadar da gözlemcilik serüveni ile devam etti. Elli yıllık bu serüvende binlerce sporcuyu, hakemi, spor insanını ve sporseveri tanıdım. Birçoğu ile halen devam eden çok güzel arkadaşlıklarımız, dostluklarımız oldu. Nihayet, bugün ifa ettiğim gözlemcilik görevi ile de jübile yapmış oldum” dedi.

Elli yıllık spor yaşamının kısa özetinden sonra, “Yaşasın Emeklilik” diyerek dostlarıyla spora devam edeceğini ifade eden Nihat Çelik, herkese her şey için teşekkür etti.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP