Okudular, yazdılar, kazandılar

Yayınlanma Tarihi :

Eğitim Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesinin başlattığı projeyle öğrenciler, önce okudu, sonra yazdı ve düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’nin başlattığı ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlayan bu yıl da üçüncüsü düzenlenen Balıkesir’de Ortaöğretim kurumlarında yaklaşık 700 öğrencinin katıldığı, her ay bir kitabın okunması ve ardından yazılan kompozisyonların değerlendirilmesi sonucu dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Balıkesir Öğretmenevinde yapılan ödül törenine Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, sendika İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, koordinatör öğretmenler, proje değerlendirme jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Şube Başkanı Mehmet Çabuk, “Pandemi nedeniyle ertelenen, aslında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başından beri  devam eden,il genelinde 700 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz projemizin bu yıl 3.sünü düzenlemiş olduk.  Önümüzdeki yıllarda bu sayının kartopu gibi büyüyerek artacağını ümit ediyorum. Amacımız medeniyet değerlerine bağlı inançlı, ülkesini, bayrağını, milletini seven nesiller yetiştirme yolunda katkı sunmaktır.

Toplumumuzda son günlerde yaşadığımız çocuk katliamları, cinayetler gibi vahşetler, iyi ve vicdanlı insan yetiştirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu katliamları yapan vicdansızlar da bir zamanlar masum bir çocuk iken, ne oldu da bu masum çocuk büyüyünce bir canavara dönüştü? Bunu iyi irdelememiz lazım. Bir an önce tedbirini almamız lazım. Gençler sizler, bizim için umutsunuz. Kendi medeniyet tarihimizden hareketle kurulacak yeni medeniyet hamlemizin Fatihlerisiniz. Eğer, siz hem şahsi hayatınızda hem de medeniyet çabamızda başarılı olmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan uğraş verin. Hem manevi ilimlerde hem de maddi ilimlerde bir adım önde olun. Türkiye’mizin medeniyet davası için öncü olacak nesiller sizin içinizden çıkacak inanın. Ümmetin toparlanışı için, mazlum insanlığa el uzatmak için bir ayağınızı bu coğrafyaya sabitleyin, diğer ayağınızla dünyayı dolaşın. Eğer bunu becerebilirsek bugün zor görünen şeyin yarın çok kolay olacağını da görürsünüz” dedi. Dereceye giren birincilere yarım altın, ikincilere çeyrek altın, üçüncülere de gram altın ve plaket verildi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP