DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Travmanın etkilerini oyun oynayarak azaltıyorlar

Travmanın etkilerini oyun oynayarak azaltıyorlar

Büyükşehir Belediyesi, depremin çocuklar üzerinde oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak amacıyla depremzede çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına başladı. ‘Afet Lojistik Merkezi’nde oluşturulan çocuk oyun alanında depremzede çocuklar, uzmanlar ve gönüllülerle oyunlar oynayarak iyileşiyor.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından arama-kurtarma, insani yardım ve alt yapı yenileme çalışmaları başta olmak üzere tüm imkanlarını seferber eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, hem afet bölgesinde hem de Balıkesir’de yaraları sarmaya devam ediyor.

UZMANLAR EŞLİĞİNDE OYUNLAR OYNUYORLAR

Afet bölgesinden Balıkesir’e gelen depremzede çocuklar, büyükşehrin uzman psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci ve gönüllülerle oyunlar oynuyor. Oyunun iyileştirici gücünden faydalanarak güzel vakit geçirmeleri ve deprem psikolojisinden uzaklaşabilmeleri amacıyla düzenlenen etkinliklere çocukların ilgisi de oldukça büyük.

ÇOCUK OYUN ALANI OLUŞTURULDU

Deprem bölgesinden Balıkesir’e gelen çocuklar, eski Yay/Ada Alışveriş Merkezi’nde oluşturulan Çocuk Oyun Alanı’nda satrançtan bilgisayar oyunlarına, masa tenisinden golfe kadar birçok oyun oynuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenlemeye, psikolojik destek sağlamaya devam edecek. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP