DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Saadet Partililer vatandaşı dinledi

Saadet Partililer vatandaşı dinledi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Ersan Bilgin, ‘Saadet Sahada’ programı kapsamında Balıkesir’de vatandaşları dinledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Ersan Bilgin, ‘Saadet Sahada’ programı kapsamında Balıkesir’de esnafı, sanayicileri ve vatandaşları dinledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Durmaz, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanları tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, Balıkesir’de esnaf ve STK ziyaretleri yaptı, vatandaşların derdini dinledi.

İl Başkanlığı ziyaretiyle güne başlayan Genel Başkan Yardımcısı Bilgin, tarihi Zağnos Paşa Camii’nde Zağnos Mehmed Paşa’nın türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sonrası Saadet Partisi heyetiyle çarşı esnafını ziyaret eden Bilgin, ‘Adil Devlet Adil Paylaşım Seninle Olur’ sloganıyla vatandaşlara parti politikalarını anlattı.

Bilgin ve partililer, Balıkesir Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol Ayvaz ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’i ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi.

SABAH ÇORBASINI ESNAFLA İÇTİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, partililerle birlikte KÜÇÜKSAN’ı ziyaret ederek sabah çorbasını esnafla birlikte içti. Saadet Partisi’nin küçük ve orta ölçekli esnaflar için hazırladığı ekonomi ve kalkınma planlarını anlatan Genel Başkan Yardımcısı Bilgin, esnaf ziyaretinin ardından Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (BUMESO) Başkanı Mehmet Kuşçu ve yönetimini ziyaret etti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, “Bugün kadrolarımızla biz, en çok sizi dinlemeye, aynı zamanda sizlere de kendimizi anlatmaya geldik. Diğer arkadaşlarımız da Türkiye’nin dört bir tarafında vatandaşlarımızla buluşacak, il-ilçe değil, mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy; insanımızla fert fert bir araya gelecek. Bu buluşmalarımızda ve her zaman ve her zeminde; bizim, sizin, ülkemizin gerçek gündemlerini konuşacak, asla yersiz, gereksiz, sunî gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Sizin, daha doğrusu bu ülkede yaşayan tüm insanların gündemi nedir? Hayat pahalılığı, işsizlik, adaletsizlik; huzur, düzen, güven ve adil kazanç talebi değil midir? Erken seçim mi olacak, yoksa kendi tabirleriyle birazcık seçim tarihi güncellenecek mi gibi, adaylık tartışmaları, ve birtakım konular siyasi kurnazlıkla referanduma götürülecek mi gibi meselelerin insanımızın gerçek gündemlerinin konuşulmasına engel olmasına biz asla müsaade etmeyeceğiz.

Dış ticaret açığı, bütçe açığı, Merkez Bankası rezervleri, GSYH, kişi başı düşen milli gelir gibi tüm makroekonomik verileri bir kenara bırakım; tüm buralarda her anlamda dökülüyoruz! Ancak bir de şunlar var her üç gencimizden biri bugün ne eğitimde ne de iş hayatında çoğu üniversite mezunu olan bu gençlerimiz umudunu kesmiş evde oturuyor. Okul kantininden yiyecek alamayan öğrencilerin oranı yüzde 52, zor da olsa yiyecek alıp da içecek alamayanların oranı yüzde 74 olmuş. Şu kış aylarında ev sobalıysa kömürünü alamayan, doğalgazlıysa daha kombisini dahi açamamış yüz binlerce aile var bu ülkede.

“ARTIK YENİ BİR DÖNEMİN ŞAFAĞINDAYIZ”

Bütün bu olgular konuşulmasın diye iktidar, her gün bir başka algıyı tedavüle sokuyor. Peki, bugün Tekirdağ’ın, Zonguldak’ın, Balıkesir’in, Denizli’nin, Mersin’in evlerinde, sokaklarında, iş yerlerinde neler konuşuluyor, neler yaşanıyor? Biz Saadet Partisi olarak, işte tam da bu noktada kesin kararlıyız. İşte tüm kadrolarımızla sahadayız, sizlerle bir aradayız, sizin problemlerinizi bizzat sizden dinliyor ve bunların Ankara’da konuşulması ve çözüm üretilmesi için gayret gösteriyoruz. Birileri şunu demiş, o bunu demiş, aslında şöyleymiş ama şöyle olmuş demeye devam etsin. Biz insanımızın sesi, soluğu olmaya, onların dilinin ucuna gelip de diyemediklerini, boğazlarında düğümlendiklerini haykırmak için buradayız” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP