“Seylan Tarçını Alzheimer’a iyi geliyor”

0
154

ÖZEL HABER – Aktar Feyyaz Vurgun ile Seylan Tarçını nedir? Faydaları nelerdir? konusunu görüştük. Tarçının, tatlı yiyeceklerin tatlandırılması için kullanılan bir baharat türü olduğunu belirten Vurgun, farklı türleri olan tarçının en çok kullanılanının Seylan Tarçını olduğunu söyledi. Seylan Tarçınının, Çin Tarçınından daha farklı olduğunu belirten Vurgun, en önemli farkının şeklinin değişik, renginin açık ve tadının hassas olması olduğunu belirtti.

“LEZZETLİ ÜRÜN ELDE EDEBİLİRSİNİZ”

Normal tarçın kadar sert bir yapıya sahip olmayan Seylan Tarçınının katman katman yapısıyla kağıtla benzer özellik gösterdiğini, Seylan Tarçınının kahverengi renkte olduğunu anlatan Vurgun, normalde bir çubuk tarçın koyacağınız bir içeceğe, sadece bir katman koyarak lezzetli bir ürün elde edilebileceğini belirtti.

Seylan Tarçınının ağaç kabuğundan elde edildiğini, ilk olarak dış katmanı alındıktan sonra iç katman tıraşlanarak kurutulduğunu ve sonrasında doğal kıvrımlı bir görüntü aldığını anlatan Vurgun, Seylan Tarçının faydalarını şöyle sıraladı: “Özellikle şeker hastalığında alternatif bir tedavi olarak kullanılan tarçının insülin aktivitesini uyardığı tespit edilmiş. Karaciğer glikozunun da metabolize edilmesine yardımcı olan tarçının günde en az 120 miligram tüketilmesi öneriliyor. Seylan Tarçını, kanserle savaşan enzimler içeriyor. Seylan tarçını bağışıklık sistemini destekliyor ve bazı kanser türlerini tedavi edici özelliğe sahip. Özellikle kanserli olan vücutta kanserin yayılmasını önlüyor.”

“ALZHEİMER HASTALIĞININ BAŞLANGICINI DURDURUYOR”

Tarçın türünün ne olursa olsun içeriğinde sinnamik asit bulundurduğunu, bu özelliği ile kanın vücutta akmasını kolaylaştırdığını söyleyen Feyyaz Vurgun, “Bu durum kalbin korunmasını sağlıyor. Kalp kanı daha rahat pompalayacağı için kalp krizi ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Seylan Tarçını, Alzheimer’i önlüyor. Beyindeki yüksek miktarda olan kan şekeri seviyesini kontrol etme özelliğine sahip olan Seylan tarçın, Alzheimer hastalığının başlangıcını durduruyor. Seylan tarçın toz formunun yanı sıra kapsül halinde ve çubuk olarak satılıyor” dedi.

SEYLAN TARÇINININ YAN ETKİLERİ VAR MI?

Vurgun, Seylan Tarçınının yan etkileri konusunda şunları söyledi: “Tüm bitkilerin aşırı kullanımı vücutta birtakım sorunlar oluşturabiliyor. Seylan tarçını dozunda tüketildiğinde vücuda zarar verebilecek bilinmiş hiçbir yan etkisi yok.” Seylan Tarçınının kilosu 2 bin liradan satılıyor. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here