Şıldak’tan Marmara’ya çıkarma 

0
114

Balıkesir’in kuzeydeki incisi Marmara Adası’nda gün boyu süren bir program gerçekleştiren Vali Hasan Şıldak, restorasyonunda Balıkesir Valiliği’nin katkı sağladığı tarihi binada hizmet veren İlçe Halk Kütüphanesinde incelemede bulundu. Merhum hayırsever iş insanı Süleyman İlik tarafından yaptırılan ve yakın zaman sonra hizmet vermeye başlayacak Devlet Hastanesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Şıldak, hastanenin şimdiden ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Vali Hasan Şıldak, Marmara Adası’nda kapsamlı bir program geçekleştirdi. Saraylar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulunan Vali Şıldak, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin (BİGEP) çalışmalarını takip etti. Sınıflarında ziyaret ettiği öğrencilerle sohbet etti.

Ziyaretinde bütün okullarda istekli çalışma, yüksek enerji ve başarma azmi dolu eğitim ortamları oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Vali Hasan Şıldak, BİGEP yol haritasıyla Balıkesir’in bir eğitim şehrine dönüştüğünü ifade etti. Vali Şıldak öğrencilere, denizi aşarak Marmara ilçesine ulaşan BİGEP’in oluşturduğu enerjiye düzenli ve sistemli bir çalışmayla eşlik etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İlçede yoğun bir ilgiyle karşılanan Vali Şıldak, vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti. Esnafa bol ve bereketli kazançlar dileyen Şıldak, Marmara’nın güler yüzlü insanlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

SARAYLAR MAHALLESİNE GİTTİ

İlçedeki programına Saraylar Mahallesinde devam eden Vali Şıldak, eşsiz manzaralı Saraylar Sahil Bandı’nda, Marmara Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak İskele Bekleme Salonu ve Kütüphane olarak kullanılacak olan binada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi ve yapımına başlanan Spor Salonu inşaatında incelemede bulundu. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Şıldak, turizm cenneti olmaya aday İlçenin gerçekleştirilen yatırımlarla her alanda kazandığı canlılığın hissedildiğini söyledi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here