DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Tıp ve Sağlık Bilimleri’nde yüz yüze eğitim başlıyor

Yayınlanma Tarihi :
Tıp ve Sağlık Bilimleri’nde yüz yüze eğitim başlıyor

Balıkesir Üniversitesi Senatosu, yaptığı toplantıda 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında Tıp Fakültesi 4., 5., ve 6. sınıf ile Veteriner Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin eğitim-öğretimlerinin yüz yüze gerçeklemesine, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü son sınıfları ile İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı son sınıf öğrencilerinin uygulama eğitimlerinin yüz yüze, teorik derslerinin ise uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşmesi kararını aldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında; Tıp ve Sağlık Bilimleri’nde yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Kuş, “Senato toplantımızda Tıp Fakültesi 4., 5., ve 6. sınıf ile Veteriner Fakültesi 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin eğitim-öğretimlerinin yüz yüze gerçeklemesine,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü son sınıfları ile İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı son sınıf öğrencilerinin uygulama eğitimlerinin yüz yüze, teorik derslerinin ise uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşmesine, bunların dışında kalan ön lisans, lisans ve lisansüstü tüm birimlerin bütün derslerinin uzaktan eğitim yoluyla işlenmesine karar verildi.

Lisansüstü Uzmanlık Alan dersi, ön lisans ve lisans bitirme çalışması gibi haftalık içerik anlatma niteliği olmayan, dönemsel çalışma içeren derslerin Uzaktan Eğitim Asenkron (eş zamanlı olmayan) şekilde işlenmesine, diğer bütün teorik ve uygulamalı derslerin Uzaktan Eğitim Senkron (eş zamanlı) şekilde işlenmesine, ön lisans, lisans ve lisansüstü bütün birimlerin bu çerçevede ders programlarını hazırlamalarına ve sınavların akademik takvimde belirtilen tarihlerde yapılmasına, zorunlu staj uygulamalarının yapılıp yapılamayacağının pandemi koşulları çerçevesinde ilgili Birim Kurulları tarafından değerlendirilip karara bağlanmasına, Lisansüstü Tez İzleme ve Savunma Uygulamalarının online veya yüz yüze yapılmasının ilgili Enstitüsü Kurulları tarafından değerlendirilip karara bağlanmasına, Uzaktan Eğitimin ‘Uzaktan Eğitim Uygulama Esasları’na göre gerçekleştirilmesine karar verdik” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP