Vali Şıldak: En kritik dönemdeyiz!

0
139

Vali Hasan Şıldak, korona virüse karşı vatandaşların tedbirlere uymalarını istedi. En kritik dönemden geçildiğine dikkat çeken Şıldak, “Kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirilmesiyle birlikte tırmanışa geçen pozitif vaka ve temaslı sayıları ilimizde de artıyor. Komşu, akraba, gün şeklindeki ev ziyaretleri kesinlikle yapılmamalı. Pozitif olan hastaların evlerde diğer aile bireyleriyle teması kesinlikle önlenmeli. Her yerde maske ve mesafe kuralına tam olarak  uyulmalı. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmamalı” dedi.

Vali Hasan Şıldak, korona virüse karşı vatandaşların tedbirlere uyma noktasındaki uyarılarına devam ediyor. Vali Şıldak, virüsten korunmanın en önemli yolları olan maske-mesafe ve hijyen kurallarına uymada kişilerin hassasiyet göstermemesinin bulaş hızının artmasına yol açtığını söyledi.

“EV ZİYARETLERİ VAKA SAYILARINI ARTIRIYOR”

Vali Şıldak, sosyal medya hesaplarından yaptığı uyarıda; “İlimizde görülen vakaların çok önemli bölümünün; her tür ev ziyaretleri, hasta kişilerin temaslılarına virüsün bulaşması, mesafe ve maske kurallarına uyulmaması, kalabalık ortamlarda bulunulması nedeniyle oluştuğu görülmektedir. Komşu, akraba, gün şeklindeki ev ziyaretleri kesinlikle yapılmamalıdır. Hiçbir yerde toplu ve kalabalık ortamlar oluşturulmamalıdır. Pozitif olan hastaların evlerde diğer aile bireyleriyle teması kesinlikle önlenmelidir. Her yerde maske ve mesafe kuralına tam olarak  uyulmalıdır. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmamalıdır” dedi.

Kurallara uymanın bulaşa maruz kalmama noktasında en önemli husus olduğunu ve her bir vatandaşın samimiyetle bu kurallara uyması gerektiğini sık sık dile getiren Vali Hasan Şıldak, “Sevgili Balıkesirliler, Salgın hastalığın yayılımını durdurmak, daha üzücü sonuçlarla karşılaşmamak, sağlıklı günlere ulaşmak için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Lütfen tedbirleri hayatımızın bir parçası haline getirelim, uyarıları dikkate alalım” dedi.

“SALGINLA MÜCADELENİN KAHRAMANLARINA DESTEK OLMALIYIZ”

Vali Hasan Şıldak, vatandaşları salgınla mücadelede en başından beri en ön saflarda görev alan sağlık personeline destek olmaya çağırdı. Şıldak, “Tedbirlere uyarak hastalıktan korunmanın hem kendimiz hem de sağlık sistemimiz için önemli. Salgın sürecinde sağlık personelimiz bizi hastalıktan korumak ve tedavi etmek için büyük bir özveri gösteriyor. Tedbirlere samimi olarak uyarak, günlük hayatımızı kontrollü hale getirerek bu mücadelede onlara destek olalım” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here