DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Vali Şıldak’tan vatandaşlara uyarı: Tedbirleri iyi uygularsak başarırız 

Yayınlanma Tarihi :

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de hızla yayılan mutasyonlu virüse dikkat çekti, vatandaşları kırmızı kategoriden kurtulmak için uyardı. Şıldak, “Balıkesir’de yeni normalleşme döneminin daha erken başlayabilmesi için vatandaşlarımızdan da anlayış ve destek bekliyoruz. Kurallara tam olarak uyalım, hepimiz kendi tedbirimizi alarak ilimizi sağlıklı günlere taşıyalım” dedi.

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’in koronavirüs risk haritasında kırmızı kategoriden çıkması için çabalarını artırarak sürdürürken, vatandaşlardan destek istedi.

Hafta sonu da şehrin değişik noktalarında ekiplerin denetimlerine katılarak çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şıldak, araç sürücülerini ve yanlarındakileri tek tek uyardı.

“TEDBİRLERE EN İYİ ŞEKİLDE UYULMALI”

Vatandaşları salgın konusunda uyaran Vali Şıldak, mevcut tedbirlere en iyi şekilde uyulması gerektiğini belirtti. Şıldak, “Hafta içi yapılan denetimlerde tüm ilçelerde vaka olduğunu ve bazı ilçelerde bulunan mutasyonlu virüsün yayılımının daha hızlı olduğunu belirtmiştim.

Yeni normale geçilebilmesi için herkesin tedbirlere uyması gerekiyor.

Covid-19 salgın hastalığından kurtulabilmemiz için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi mevcut tedbirleri en iyi şekilde uygulayarak bunu başarabiliriz.

“VAKA SAYILARI TÜM İLÇELERDE YÜKSELİYOR”

Son dönemde neredeyse bütün ilçelerimizde vaka sayıları tekrar yükseliyor ve hastalığın bu seyri maalesef durmuyor. Yayılan virüsün mutasyonlu olduğunu, daha fazla bulaşıcılık özelliği taşıdığını da belirtmek istiyorum. Balıkesir’de yeni normalleşme döneminin daha erken başlayabilmesi için bütün kurumlarımızın desteğiyle yoğun şekilde denetim uyguluyoruz. Vatandaşlarımızdan da anlayış ve destek bekliyoruz. Kurallara tam olarak uyalım, hepimiz kendi tedbirimizi alarak İlimizi sağlıklı günlere taşıyalım” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP